Nie tylko Pozdro Techno i Salon Ambientu. Sprawdzamy wszystkie wydarzenia towarzyszące Up To Date Festival

Białostocki Up To Date rusza za niewiele ponad tydzień. Już w kolejny czwartek będziemy delektować się koncertem otwarcia, na którym pojawią się Robert Henke i Anthony Linell z Alim Demirelem.

Potem przyjdzie dwudniowa, główna część festiwalu odbywająca się m.in. na Stadionie Miejskim, w Operze i Filharmonii Podlaskiej oraz w Pałacu Branickich, w którym zakończymy również tegoroczną edycję. Wszystko super, dużo muzyczki, tańca i wrażeń, ale co poza tym?

Wspólnie z innymi instytucjami, organizatorzy Up To Date przygotowali dla uczestników wiele wydarzeń towarzyszących. Ale jakich? Czy warto? Z czym to się w ogóle je? A na co to komu? Na te wszystkie pytania postaraliśmy się w miarę sensownie odpowiedzieć w poniższym tekście. Jedźcie do Białegostoku, cieszcie się z festiwalu i wykorzystujcie w pełni wszystkie dodatkowe opcje!

Jawić się / Appearing

„„Jawić się” w reżyserii Michała Stankiewicza, to technopoemat korzystający z wyposażenia sali teatralnej, sensoryczna kąpiel, w którą widz zatapia się jak w przestrzeń obrazu. Rehabilitując ciało i sensualność na gruncie fenomenologii percepcji, skupiamy się na operowaniu atmosferą i jej właściwościami.” Spektakl potrwa półtorej godziny, a w jego trakcie będziemy wystawieni na światła stroboskopowe, szaleńczy taniec i głośną muzykę. Brzmi całkiem dobrze!

Wysokie Canvasy

Coś dla wizualnych świrów. W auli Politechniki Białostockiej zderzą się ze sobą dwa światy – designu i muzyki. W ramach konferencji wypowiedzą się Beata Śliwińska, znana jako Barrakuz, Jakub Imani, Grzegorz Piwnicki aka Forin oraz Martyna Wędzicka-Obuchowicz (PrettyUglyProject). Będzie o okładkach albumów, identyfikacjach wizualnych, typografii i jeszcze kilku innych zajawkach, które mają wyraźny wpływ na odbiór muzyki.

Żywa biblioteka

Nie spodziewajcie się wariacji rodem z Hogwartu – tutaj książki nie będą agresywne i nie będą sprawiały kłopotu. Z pewnością jednak nie będą to zwykłe książki. Zero papieru, brak druku, za to ogrom przeróżnych historii i cały bagaż doświadczeń. Żywe, bo ludzkie – na terenie Stadionu Miejskiego będzie można spotkać chodzące książki, osoby, które mają wiele do opowiedzenia – weganie, homoseksualiści, feministki i wiele innych ciekawych postaci. Wyjątkowa sprawa!

Scena Arsenał X Up To Date Festival 2019, edycja 1

Tutaj pałeczkę przejmie ekipa warszawskiego KEMu, czyli kolektywu artystycznego skupiającego się na wsparciu grup feministycznych, queerowych i antyrasistowskich. Performans został przygotowany kolektywnie i „dotyka performatyki języka skupiając się na momentach językowej przemocy, czułości, przyjemności i wyrażaniu oporu w kontekście obecnych zmian zachodzących w debacie publicznej względem mniejszości.”

Afterparty

Dobry festiwal, to i afterparty musi być! Formuła doskonale znana i (raczej) przez wszystkich lubiana. W Klubie Rozrywki Krąg zagrają Monster, Alden Tyrell, Solid Blake i Eltron. Taki właśnie będzie ostatni akcent X edycji Up To Date Festivalu!

Jakub Gliński: Let’s Talk About Jesus Is A Noise Commander

Balansujący na granicy zdrowego rozsądku i samookaleczenia performans Jakuba Glińskiego. Specjalnie na X edycję UTDF artysta przedstawi go po 10-letniej przerwie. Sam Gliński określa go jako trash-noise’owy projekt, który „pozbawiony jest scenariusza, oparty na spontanicznych, intensywnych interakcjach ze zgromadzonymi w pobliżu miejsca akcji przedmiotami.” Sounds weird but fun.

KINO OKO

W ramach seansów wyświetlanych w Kinie Oko przyjrzymy się wideoklipom artystów z północno-wschodniej Polski, słowackiego Festiwalu Azyl i konkursu Music Video ŻUBROFFKI. Zaplanowany jest również pokaz specjalny z żubroffkowego konkursu Na Skraju.

Pamiętajcie, że tegoroczny Up To Date Festival potrwa aż 4 dni. W dniach 5-8 września będziemy tańczyć do upadłego, medytować przy ambiencie, potem odpoczywać i znowu tańczyć, a w przerwach czerpać w pełni z różnorodnych eventów towarzyszących dziesiątej, jubileuszowej edycji UTDF.

Bilety na UTDF dostępne są w Going.!

Podziel się:

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Instagram

  • RINA SAWAYAMA to brytyjska wokalistka, której debiutancki album „Sawayama” ukaże się już niebawem🌸 Zajawką nadchodzącego materiału jest doskonały, taneczny numer Comme Des Garçons (Like The Boys), który sprawdzi się idealnie na sobotni wieczór💘✨ Co sądzicie?
.
.
.
.
#rinasawayama #sawayama #commedesgarcons #music #muzyka #singiel #nowamuzyka #newsmusic #popmusic #electronic #electronicmusic #weekendvibes #saturdayvibes #moody #warszawa #warsaw #britishartist #kultura #sztuka #nowosci #instadaily #follow #graphicdesign #graphic #goingapp
  • Bestsellery Empiku idą w stronę rapu i sceny niezależnej - wśród nominowanych m.in. Schafter, Enchanted Hunters, Hania Rani czy Sokół💯 *zobacz więcej w naszym bio🤳🏽
.
.
.
.
#schafter #tacohemingway #bestselleryempiku #bestseller #rap #hiphop #alternative #music #muzyka #kultura #haniarani #sokol #muzykaniezalezna #warszawa #warsaw #moody #wydarzenie #koncert #igers #roxiewegiel #krakow #cracow #saturday #blog #album #keke #kayax #dariazawialow #going #goingapp
  • Gdzie wyjść w weekend? Najlepsze opcje jak zawsze znajdziecie w aplikacji Going.🥳 W sobotę na 100% widzimy się na @jasnajeden💃🏼🕺🏼
.
.
.
.
#warszawa #warsaw #friday #fridaymood #moodstagram #fridayvibes #impreza #piatek #weekend #instawarsaw #sobota #warsawbynight #tgif #club #klub #dj #djset #electronic #live #electronicmusic #taniec #zabawa #instawarszawa #follow #wydarzenie #italodisco #disco #jasna1 #jasna #goingapp
  • Wbijajcie w link w bio - znajdziecie tam nasze pierwsze wrażenia po przesłuchaniu „100 dni do matury” od @33mata💽 Jak Wy oceniacie tę płytkę?
.
.
.
.
#mata #100dnidomatury #patointeligencja #tango #rap #polskirap #polskihiphop #trap #rapper #rapculture #rap #hiphop #muzyka #music #warszawa #warsaw #recenzja #krakow #gdansk #instawarszawa #warsawdaily #books #ksiazki #polskamuzyka #premiera #album #moody #matura #koncert #goingapp
  • Challenge na ten weekend: ogarnąć jak zrobić takie selfie👆🏼🙄 Wchodzicie w to?
.
.
.
.
#travisscott #newphoto #selfie #mirrorselfie #photo #rapper #rapculture #rap #hiphop #igers #weekendmood #moody #moodstagram #friday #piatek #muzyka #music #warszawa #warsaw #krakow #wroclaw #weekedend #tgif #challenge #lazy #going #goingapp

Follow Us!