Czytasz
Warszawskie teatry: repertuarowe smaczki na drugą połowę maja

Warszawskie teatry: repertuarowe smaczki na drugą połowę maja

Nowości, klasyki, kabaret i musical. Na co zwrócić uwagę w repertuarze warszawskich teatrów w drugiej połowie maja? Nasze podpowiedzi znajdziecie poniżej.

Moja Walka / TR Warszawa

Teatralna adaptacja sześciotomowej serii powieści Karla Ove Knausgårda Moja Walka, której podjął się Michał Borczuch. Norweski pisarz w oryginalny sposób przedstawił w tym cyklu całe swoje życie, począwszy od najmłodszych lat, aż po osiągnięcie dojrzałości. Ten wyjątkowy, obszerny projekt skondensowany został do czterogodzinnego spektaklu, który w porywający sposób ukaże szczegółowo opisywane przez Knausgårda historie. Borczuch, laureat Paszportu Polityki podjął się teatralnej interpretacji tej przedstawianej za pomocą masy szczegółów medytacji nad rzeczywistością i choć zadanie było piekielnie trudne, jak najbardziej podołał. Do zobaczenia obowiązkowo!

Kabaret Warszawski, Kino Moralnego Niepokoju / Nowy Teatr

Jeszcze w tym miesiącu, w Nowym Teatrze zobaczymy dwie mocne pozycje. Pierwsza z nich to Kino Moralnego Niepokoju, czyli spektakl Michała Borczucha, który na teatralnych deskach swoją premierę miał w ubiegłym miesiącu, drugą jest doskonale znany Kabaret Warszawski – na jego temat możecie też przeczytać także tutaj. Te propozycje od dwóch czołowych reżyserów, dają nam gwarancje intensywnych, zupełnie odmiennych teatralnych przeżyć. Naszym zdaniem warto przyjrzeć się im bliżej.

Dziś wieczorem: Lola Blau / Teatr Żydowski

Premierowy pokaz sztuki Leny Szurmiej odbył się w ubiegłym miesiącu. Spektakl w musicalowej konwencji to opowieść o tytułowej Loli, aktorce i piosenkarce żydowskiego pochodzenia, która swoją karierę rozpoczyna w najmniej sprzyjającym do tego momencie. Austria w której mieszka, przyłączona zostaje do III Rzeszy, a ona sama z powodu prześladowań i narastającego faszyzmu, zmuszona jest wyjechać do USA. Dopiero tam zaznaje smaku prawdziwego show-biznesu i sławy. „Lola” to opowiadana muzyką, nostalgiczna ale zarazem niepozbawiona humoru historia o artystce dla której teatr stanowi ostoję bezpieczeństwa, otuchy i nadziei na zmiany.

Sprawdź też

Zaklęte Rewiry / Teatr WARSawy

Nagrodzony za tę rolę Feniksem Warszawskim, Mateusz Banasiuk wciela się tutaj w świeżego pracownika hotelu Pacyfik. Rozpoczął od zmywaka, jednak ekspresowo pnie się po zawodowych szczeblach, dołączając w pewnym momencie do kelnerskiej rywalizacji o wpływy i uznanie w tamtejszej restauracji. Ten pełen humoru spektakl jest opcją raczej dla odważniejszych, ponieważ do akcji wciągani są siedzący na sali widzowie! Adam Sajnuk, reżyser spektaklu, czyni z nas w ten sposób nie tylko odbiorców rozgrywających się wydarzeń, ale także inicjatorami konfliktów i dalszego rozwoju sytuacji.

Jeśli chcecie być na bierząco z teatralnymi wydarzeniami w całej stolicy, pobierzcie naszą aplikację! Znajdziecie tam dedykowany przewodnik, który zaproponuje Wam najciekawsze premiery, spektakle z serii „must see” i pełen repertuar warszawskich teatrów.

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone