Warszawawarsaw x Going.: co robić na mieście w czerwcu?

Na bieżąco śledzimy to, co dzieje się w Warszawie – rozmawiamy z ludźmi, którzy tworzą tu ciekawe rzeczy, pokazujemy nowe miejsca i polecamy nasze ulubione.

Wspólnie z Warszawawarsaw wybraliśmy dla Was wydarzenia, na które szczególnie czekamy w czerwcu. Sprawdzajcie ich bogaty w miejskie informacje serwis (nie tylko ) w każdy piątek – wtedy pojawiają się tam rekomendacje Nareszcie Weekend i odnośniki do naszego Weekendu z Going.!

BIG BOOK FESTIVAL

Duży Festiwal Czytania, organizowany przez Fundację Kultura Nie Boli, tym razem pod obiecującym tytułem „Skok w bok”. Oczywiście spotkania z pisarzami, premiery książek, ale też wiele ciekawych warsztatów i motywujących dyskusji. Po prostu świetnie spędzamy czas na Starym Mokotowie, w klubie książkoholików.

21-23 CZERWCA, szczegóły na www.bigbookfestival.pl, lokalizacje: Big Book Café (ul. Dąbrowskiego 81), Muzeum Władysława Broniewskiego (ul. Dąbrowskiego 51) i Centrum Łowicka (ul. Łowicka 21), wstęp wolny.

EUROPEAN DESIGN FESTIVAL

Festiwal co roku odbywa się w innym europejskim mieście. Tym razem gościmy go w Warszawie. Będzie gala European Design Awards w Nowym Teatrze, ale też dużo wydarzeń otwartych dla publiczności, m.in. spacery i wystawy w Pałacu Kultury, z których szczególnie polecamy wystawę legendarnego projektanta graficznego Karola Śliwki (7-16 czerwca, Sala Marmurowa, w godz. 10-20)

6-9 CZERWCA, www.europeandesign.org

WYSTAWA „FARBA ZNACZY KREW” W MUZEUM NAD WISŁĄ

To pierwsza tak obszerna międzynarodowa wystawa malarstwa kobiet, które poruszają w swojej twórczości temat uległości i dominacji.

7 CZERWCA – 11 SIERPNIA, wernisaż 7 czerwca o godz. 19, Muzeum nad Wisłą, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 22, bilety: 5 zł.

OTWARCIE NOWYCH KLUBÓW NAD WISŁĄ

Dość późno miasto rozstrzygnęło konkurs na lokale nad Wisłą na odcinku od mostu Poniatowskiego do Łazienkowskiego. Dlatego wiele z nich wciąż jest w budowie. Czekamy m.in. na nową odsłonę Miami Wars i na klub Fala, który poprowadzą ludzie z Pogłosu, w miejscu dawnego Cudu nad Wisłą.

PARADA RÓWNOŚCI

Po raz pierwszy na czele Parady stanie prezydent Warszawy, my też się wybieramy. Od godz. 10 w parku Świętokrzyskim będzie też działać Miasteczko Równości, a o godz. 22 spotykamy się na afterparty w klubie Metropolis (ul. Jasna 1) i w Pogłosie!

8 CZERWCA, godz. 15, start Metro Świętokrzyska

IMIENINY JOLI BORD

To nasz ulubiony dzielnicowy piknik. W tym roku organizowany jest już po raz dziesiąty. Jego urok polega na tym, że odbywa się na Żoliborzu i tworzą go ludzie stamtąd. Dlatego zawsze jest dobry klimat.

15 CZERWCA, od godz. 14 na skwerze Kompanii AK „Żniwiarz”, wstęp wolny.

BIAŁO-CZERWONE FESTIWAL WINA POLSKIEGO

Na festiwalu pojawią się najciekawsi producenci, reprezentujący wszystkie polskie regiony winiarskie. Bardzo jesteśmy ciekawi tych win.

16 CZERWCA, Forteca Kręgliccy, ul. Zakroczymska 12, w godz. 11-22.

KURT VILE & THE VIOLATORS W PROXIMIE

Czekamy na ten koncert, bo bardzo nam przypadła do gustu płyta „Bottle in it”.

19 CZERWCA, Proxima, ul. Żwirki i Wigury 99a, bilety: 120 zł.

SZARE DOMY – FESTIWAL OTWARTY 2019

To jedno z najpiękniejszych warszawskich osiedli, w sercu Starego Mokotowa. A ten sąsiedzki festiwal jest doskonałą okazją, żeby zajrzeć do Szarych Domów i poznać ich mieszkańców.

29 CZERWCA – ul. Fałata 2, w godz. 10-22, wstęp wolny.

SIOSTRZEŃSTWO – CIAŁO. GODNOŚĆ. WSPÓLNOTA

Impreza nie tylko dla dziewczyn. W ciągu dnia panele z udziałem inspirujących dziewczyn, a wieczorem tańce.

16 CZERWCA, Wozownia, pl. Trzech Krzyży 16, w godz. 12-23, wstęp wolny.

tekst: Agnieszka Kowalska, Warszawawarsaw.com

Podziel się:

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Instagram

  • A Wy jak tam?💤
.
.
.
.
#jorjasmith #jorja #monday #mondaymood #mondayvibes #music #muzyka #style #mondays #rnb #pop #artist #poniedzialek #photooftheday #mood #moody #moodoftheday #musician #singer #woman #fall #going #goingapp
  • FRIDAY MOOD✌🏽👯‍♂️
.
.
.
.
#weekend #weekendmood #mood #dance #friday #tgif #jayversace #dancing #weekendtime #weekendvibes #vibes #funnyvideos #video #funny #instamood #warszawa #instawarszawa #fridaymood #fridayvibes #going #goingapp
  • „W tym wszystkim chodzi o to, żeby płynąć słuchając muzyki”👉🏼Wywiad z @metronomy już na naszym blogu - link w bio!📲🎶
.
.
.
.
#metronomy #festfestival #festival #festiwal #music #muzyka #live #band #metronomyforever #uk #ukmusic #london #warszawa #warsaw #poznan #indie #idm #electropop #warsawlovers #instawarszawa #photooftheday #interview #blog #going #goingapp
  • Protest Tysięcy Miast💚 Ludzie na całym świecie wyszli na ulice, by pokazać sprzeciw wobec obojętności na kryzys klimatyczny🌍🗣 Byliście?
.
.
.
.
#mlodziezowystrajkklimatyczny #protesttysiecymiast #protest #strajk #strajkklimatyczny #earthstrike #globalclimatestrike #climatestrike #climatecrisis #teen #teenagers #warszawa #warsaw #instawarszawa #savetheplanet #globalwarming #going #goingapp
  • JIMEK Symphonixx👉🏼Poznajcie pierwszego z Gości koncertu w Hali Stulecia - @janekoficjalnie! Będzie ich więcej💥
.
.
.
.
#jimeksymphonixx #nfm #janrapowanie #concert #koncert #live #hiphop #rap  #composer #jimek #radzimirdebski #wroclaw #halastulecia #news #muzyka #music #bilety #going #goingapp

Follow Us!