Czytasz
Neoklasyka z Warp Records, wykręcony polski rap i DJ Czarek – Up To Date z finalnym ogłoszeniem!

Neoklasyka z Warp Records, wykręcony polski rap i DJ Czarek – Up To Date z finalnym ogłoszeniem!

Up To Date bilety ogłoszenie finalne Going. Kelly Moran

Białostocki Up To Date zamyka line-up X edycji! Organizatorzy ujawnili dzisiaj kolejne 21 nazwisk, które dołączają do festiwalowego składu. Pamiętajcie, że tylko do północy kupicie karnety w niższej cenie!

W tym roku Up To Date potrwa nie dwa, a cztery dni. Zasadnicza część festiwalu na Stadionie Miejskim zostanie uzupełniona o koncerty otwarcia i zamknięcia. Kto jeszcze zagra na początku września w Białymstoku? Sprawdźcie trzecie ogłoszenie!

Centralny Salon Ambientu

Mroczne wizje Kevina Richarda Smitha, ambientowa neoklasyka Kelly Moran czy skandynawski chłód w wykonaniu Isorinne. Dorzućmy do tego Akirę Rabelaisa i otrzymamy cały rzut artystów, którzy dołączają do Centralnego Salonu Ambientu. Smith, którego kojarzycie z projektów The Bug czy King Midas Sound zaprezentuje swój najnowszy album Sirens, który opowiada o traumatycznych przeżyciach muzyka podczas narodzin jego pierwszego dziecka. Kelly Moran to z kolei podopieczna Warp Records, w której to wytwórni wydała swój ubiegłoroczny album Ultraviolet. CXVI to tytuł najnowszego dzieła Rabelaisa, które muzyk będzie promował na UTDF.

Scena Beats

Na Beatsowej scenie, której najbliższe są dźwięki hip-hopu, elektro i połamanych rytmów zagrają m.in. Jan Rapowanie, dBridge, Konx-Om-Pax i Daniel Drumz & Mr. Krime. Brytyjskie brzmienie wymiesza się tutaj z młodą rapową sceną i weteranami polskiej sceny bitowej. Wisienką na torcie będzie set związanego z festiwalem DJ-a Czarka.

https://www.youtube.com/watch?v=IX3bpf6H8qs

Scena Pozdro Techno

Nie byłoby Up To Date’a bez solidnego, mrocznego techno. Anthony Linell zagra na festiwalu dwukrotnie – oprócz koncertu otwarcia z Alim Demirelem, szykujcie się też na b2b z Acronimem. O analogowy brud zadba Matthew Flanagan aka DeFekt, a o odpowiednią intensywność zadba Sleeparchive.

Czwarta Scena Czwórki

Last but not least – scena Czwórki to klasyczne gatunkowy misz-masz. Tutaj posłuchacie zarówno r’n’b, elektropopu, jak i funku czy disco. Falcon1 i DJ Kebs zadbają o to, żeby nie zabrakło również scratchowania – panowie zaprezentują materiał z wybornego Elementarza. Kilkunastoosobowy funkowy big band? Proszę bardzo. P. Unity to jeden z najlepszych polskich bandów na żywo. Pozostając w lekkim i radosnym klimacie – Kovvalsky i Pitti Schmitti zagrają jako Komitet Obrony Disco. Więcej ciężaru? Bassowa Czeluść i brudny liryczny rap od Piernikowskiego. Warto sprawdzić też Kozę, który stawia pierwsze rapowe kroki w Lekter Records. Ziomek inspiruje się nie tylko hip-hopem, a jego koncert na Lado w Mieście był totalną odpinką i wymykał się jakimkolwiek konwencjom.

Sprawdź też
Kali Malone Up To Date Festival 2020 bilety techno Going. Bedoes

Koncert Zamknięcia

Richard Devine to jedna z najważniejszych postaci we współczesnej elektronice. Przez ostatnie lata odchodził od syntetycznego brzmienia na rzecz analogowych maszyn. Właśnie takiego live’a zagra na zakończenie UTDF!

Pamiętajcie, że tegoroczny Up to Date Festival potrwa cztery dni i odbędzie się pomiędzy 5-8 września w Białymstoku. Oprócz dzisiaj ogłoszonych artystów, na festiwalu zagrają m.in. Special Request, Lone, Sokół, PRO8L3M, Lee Gamble, Helena Hauff, Umwelt, Robert Henke czy Legowelt i Sega Bodega. To już pełny skład festiwalu, a my czekamy jeszcze na info dotyczące oficjalnego afterparty. Nie możemy się doczekać!

Bilety dostępne są w Going.!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone