Pierwszy polski klub z międzynarodową nagrodą UEFA! Going. partnerem AKS Zły

Jasna, Pogłos, SPATiF, Szpitalna 1, Smolna… Te kluby z pewnością kojarzycie z Going. To teraz mamy dwie szokujące wiadomości. Pierwsza – zostaliśmy partnerem klubu SPORTOWEGO AKS Zły – druga – który właśnie zgarnął ogromne wyróżnienie od UEFA.

AKS Zły to pierwszy demokratyczny klub sportowy w stolicy. Został założony ponad cztery lata temu, 1 sierpnia 2015 roku. Totalnie od zera, od najniższej klasy rozgrywkowej, od samych podstaw. Przez ludzi z zajawką, ale i bardzo jasno określonymi celami. Jeśli mielibyście czegoś nie powiedzieć o Złym to to, że są amatorami.

Cała struktura klubu jest mega profesjonalna i wyjątkowa zarazem. To jedyny w Polsce klub bez prezesa, bez hierarchizacji. Tutaj wszyscy są równi, nikt gorszy, nikt lepszy. W Złym znajdziecie trzy sekcje sportowe – żeńska piłka nożna, żeńska koszykówka i męska „noga”.

AKS Zły Going. partnerstwo UEFA Grassroots Awards

Na meczach nie usłyszycie nigdy „sędzia ch**”, bo na trybunach stadionu na Szmulkach obowiązuje zakaz używania wulgaryzmów. Nie poczujecie też kuszącego swądu kiełbasek. A przynajmniej nie tych mięsnych, bo na Złym szamka jest totalnie wegańska. Szok? Nie, to tylko jeden z 4 klubów, które w tym sezonie drugiej grupy Klasy A jeszcze nie przegrały meczu. To klub, w którego składzie są nie tylko Polacy, ale i Izraelczycy czy Ukraińcy. AKS Zły to po prostu klub otwarty zarządzany przez ludzi z otwartymi głowami i otwartym sercem. „AKS to przede wszystkim społeczność świetnych ludzi i pasjonatów futbolu. Możliwość pracować w klubie z takimi kibicami, którzy są jednocześnie prezesami, to świetne doświadczenie dla każdego trenera” Piotr Borkowski – trener drużyny żeńskiej AKS ZŁY.”

Jakie wartości wyznaje ekipa Złego? Demokratyczność, otwartość i równość.

Tym bardziej jesteśmy dumni, że możemy ogłosić partnerstwo pomiędzy Going. a AKS-em. Już niebawem znajdziecie u nas aktualne terminarze klubu, najbliższe wydarzenia z nim związane, a także przeczytacie jeden z pierwszych wywiadów po otrzymaniu nagrody UEFA Grassroots Awards. Spodziewajcie się również relacji z boiska i trybun, będziemy pojawiać się na meczach rozgrywanych przy Kawęczyńskiej!

No dobra, ale o co w tym całym zamieszaniu z UEFA chodzi? A chodzi o to, że AKS Zły dostał nagrodę w kategorii najlepszy amatorski klub w Europie! Nie przecierajcie oczu ze zdziwienia. To fakt. W historii tych nagród, żaden polski klub nie został jeszcze uhonorowany przez europejską organizację. Alternatywny Klub Sportowy czyni zatem pierwsze honory i z dumą reprezentuje Polskę na międzynarodowej arenie. „Informację o przyznaniu Golden Awards UEFA przekazała do PZPN, a federacja nam. Nagrodę od prezydenta UEFA Aleksandra Čeferina w siedzibie organizacji w Nyonie w Szwajcarii odebrali w imieniu całej Złej społeczności, Karolina Szumska i Rafał Lipski.”

AKS Zły Going. partnerstwo UEFA Grassroots Awards
fot. PZPN

„To wielkie wyróżnienie dla całej polskiej piłki. PZPN coraz większy nacisk kładzie na rozwój piłki amatorskiej, a prestiżowy tytuł przyznany AKS Zły potwierdza, że warto myśleć i działać nieszablonowo. To dowód na to, że piłka nożna może, czy wręcz powinna być czymś więcej niż tylko boiskową rywalizacją drużyn. To doskonałe narzędzie do budowania wspólnoty i pomocy innym” – mówi prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek.

UEFA Grassroots Awards są przyznawane od 2010 roku. W tegorocznej edycji w pięciu kategoriach: najlepszy lider, najlepszy projekt, najlepszy klub amatorski, najlepszy klub profesjonalny i najlepsza inicjatywa dla osób niepełnosprawnych. Kandydatów zgłaszają krajowe federacje. W 2019 roku łącznie wpłynęły 143 zgłoszenia od 43 federacji. W dniach 23–30 września trwa Tydzień Grassroots (UEFA Grassroots Week), w którym UEFA oraz skupione w niej federacje szczególną uwagę poświęcają piłce nożnej w amatorskim wydaniu, oraz podejmują działania zachęcające i inspirujące do uczestnictwa we wszystkich formach i odmianach futbolu. Podkreślają też, że piłka nożna to nie tylko zmagania reprezentacji i wielkich klubów, ale przede wszystkim dziesiątki milionów osób uprawiających ten sport z pasji, bez względu na płeć, wiek, rasę, wykształcenie, majątek, stan zdrowia i umiejętności.

Cytując Złego „dosyć już tego gadania”! Zapraszamy Was na mecze, same i sami zobaczycie, jak to u Złego jest. Najbliższa ku temu okazja już w sobotę – na Szmulkach odbędzie się dwumecz: swoje ligowe mecze zagra zarówno żeńska, jak i męska ekipa. Co więcej, innych atrakcji będzie cała masa – konkretne info złapiecie TUTAJ.

#ChodzcieNaZlego

Już niebawem wypatrujcie w Going. kolejnych informacji związanych z tym warszawskim klubem!

Podziel się:

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Instagram

  • Prawda? Dziś w @999xwarsaw Antigone b2b Shlomo🌪🌪🌪
.
.
.
.
#techno #technomusic #technolover #technolovers #music #muzyka #analog #analoguevibes #analogcamera #club #impreza #dj #djset #antigone #shlomo #warszawa #instawarsaw #warsaw #krakow #wroclaw #poznan #wydarzenie #goingapp
  • „Stojąc w obliczu katastrofy klimatycznej, mamy wręcz obowiązek przemyślenia tego, w jaki sposób nasze aktywności wpływają na planetę”👉🏼 o festiwalach muzycznych w dobie rosnącej świadomości na temat zmian klimatu, przeczytacie na blogu Going.🌿✌🏽 *link w bio
.
.
.
.
.
#festiwal #muzyka #music #kultura #ekologia #zmianyklimatu #eko #eco #climatechange #musicfestival #klimat #lesswaste #ekologiczne #ecology #electronicmusic #warszawa #warsaw #krakow #katowice #weekend #blog #goingapp
  • Mega się cieszymy, ze gracie w sapera i wysyłacie nam swoje wyniki🔥 ALE co powiecie na zawody?
____
Zaczynamy: TERAZ, kończymy: ŚRODA (26.02) o 21:00. 
Jeśli chcesz wygrać: obserwuj nasz profil na Instagramie, udostępnij swój NAJLPESZY wynik na InstaStory i oznacz @going.app
____
Dla saperowego mistrza mamy podwójny bilet na wybrany koncert @quebahombre 😎 POWODZENIA!
.
.
.
#quebonafide #konkurs #romanticpsycho #romanticpsychoexperiance #goingapp
  • 🤷🏽🤷🏽🤷🏽
.
Co przyniesie ten weekend? Sprawdź w aplikacji Going.🤳🏽
.
.
#zabson #weekend #piatek #fridaymood #tgif #zabsonziomal #dog #piesek #dogsofinstagram #dogstagram #rap #hiphop #polskirap #warszawa #warsaw #klub #krakow #poznan #wroclaw #lublin #impreza #kultura #wydarzenie #moodstagram #moody #selfie #goingapp
  • Nowy, 62-minutowy singiel od @arca1000000 jest już dostępny na Spotify💞 Jak wrażenia?
.
.
.
.
#arca #arca1000000 #newmusic #premiere #nowamuzyka #music #muzyka #electronicmusic #electronic #alternative #experimentalmusic #dj #queer #graphic #graphicdesign #artist #kultura #wydarzenie #warszawa #warsaw #instawarszawa #instadaily #goingapp

Follow Us!