Czytasz
Tycho powraca z nowym albumem i jesienno/zimową trasą koncertową

Tycho powraca z nowym albumem i jesienno/zimową trasą koncertową

Nowy album Tycho “Weather” ukaże się już 12 lipca, natomiast jesienią i zimą artysta wraz ze swoim zespołem będzie promował ją podczas trasy koncertowej. W Polsce zobaczymy go na początku przyszłego roku.

Tycho, a właściwie Scott Hansen to amerykański instrumentalista i kompozytor, reprezentant nurtu określanego jako rock z wyraźnymi wpływami elektroniki. Swoje najbardziej popularne płyty “Drive”, “Awake” i “Epoch” wydał w renomowanej wytwórni Ghostly International. Artystyczną drogę rozpoczynał od solowego projektu, a w pewnym momencie stał się frontmanem całego zespołu. Artysta wypuścił singiel z najnowszego albumu, który wyraźnie różni się od poprzednich wydawnictw. Dzieje się tak głównie za sprawą wokalu, który jest całkowicie nowym instrumentem.

Jak mówi sam Hansen: „Podczas nagrywania albumu „Weather”, chciałem wreszcie spełnić moją wizję, którą miałem od początku: włączyć do utworów najbardziej organiczny instrument jakim jest ludzki głos. Poznałem Hannah Cottrell i jej głos natychmiast stał się głównym składnikiem albumu. Jej wizja bez trudu złożyła się razem z moją w spójną całość, a jej głos płynnie zintegrował się z krajobrazem albumu, jednocześnie tworząc dla mnie nowe przestrzenie jako autora piosenek i producenta” Przestronne gitary, syntezatory i instrumenty perkusyjne nadal w dużej mierze przeważają, ale zaadaptowane są na nieco bardziej organiczny szablon. Nowy członek projektu, czyli Hannah Cottrell występująca pod pseudonimem Saint Sinner, wystąpi na scenie jako pierwsza wokalistka grająca z zespołem Tycho.

W Polsce koncert przewidziany jest 21 lutego 2020 roku w Pradze Centrum.

Sprawdź też
Empik Music Going. MORE streaming muzyka PRO8L3M Wojciech Mann teksty

Bilety dostępne w Going.

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone