Czytasz
Poznaliśmy trzeciego headlinera Fest Festival 2020. To amerykańska gwiazda popu i r’n’b…

Poznaliśmy trzeciego headlinera Fest Festival 2020. To amerykańska gwiazda popu i r’n’b…

Khalid Fest Festival 2020 headliner bilety w Going.

22-letni Khalid to obecnie jedno z największych nazwisk w amerykańskim i światowym mainstreamie. Artysta przyjedzie w sierpniu na śląski Fest Festival.

Współpracowali z nim między innymi Disclosure, Empress Of, Ed Sheeran, 6LACK czy Majid Jordan. Kilka jego utworów dobija na Spotify do miliarda odtworzeń, a tych miliardów to uzbierało mu się w sumie z kilkanaście. Na tym samym serwisie słucha go co miesiąc prawie 55 milionów fanów, dając mu szóstą pozycję w światowym rankingu. Wyżej od niego są tylko Ed Sheeran, J Balvin, Billie Eilish, Justin Bieber czy Camila Cabello. Nie ma co owijać w bawełnę – mało jest obecnie tak rozpoznawalnych i zasięgowych gwiazd jak Khalid Robinson, trzeci headliner Fest Festival 2020.

Zaczęło się od wrzucania utworów na platformie SoundCloud. Drzwi do wielkiej międzynarodowej kariery otworzył mu singiel „Location„, a bank rozbił kolejny „Young, Dumb & Broke„. A później to już poszło samo, wielkie koncerny, wielkie sceny i wielkie festiwale. W 2017 roku ukazał się debiutancki album Khalida – „American Teen„, który sprzedał się w wielomilionowym nakładzie i dał artyście podwójną platynę. Dwa lata później artysta wypuścił sofomor zatytułowany „Free Spirit„. Khalid ma również na koncie EP-kę „Suncity” z 2018 roku.

22-latek jest również laureatem wielu prestiżowych wyróżnień, otrzymał też 6 nominacji do nagród Grammy. Jego utwory były wykorzystywane m.in. w filmach „Black Panther” i „Love, Simon”, w serialu „Grey’s Anatomy” oraz w głośno komentowanej grze Hideo Kojimy „Death Stranding” z Normanem Reedusem w roli głównej. Co jeszcze? Magazyn Time umieścił go na liście 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Całkiem imponujące osiągnięcia, prawda?

Sprawdź też
stand-up no limits Going. Lato na Pradze bilety wychodź odpowiedzialnie

Pamiętajcie, że Fest Festival odbędzie się w dniach 13-15 sierpnia na terenie Parku Śląskiego. Khalid jest trzecim potwierdzonym headlinerem i dołączył tym samym do Jamesa Baya i Marka Ronsona. Oprócz nich, w Chorzowie zagrają m.in. Denzel Curry, Daughter, Motor City Drum Ensemble, Fatima Yamaha, Mata czy Taco Hemingway. Widzimy się!

Bilety na tegoroczny Fest Festival złapiecie w Going.

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone