Czytasz
Poznaliśmy trzeciego headlinera Fest Festival 2020. To amerykańska gwiazda popu i r’n’b…

Poznaliśmy trzeciego headlinera Fest Festival 2020. To amerykańska gwiazda popu i r’n’b…

Khalid Fest Festival 2020 headliner bilety w Going.

22-letni Khalid to obecnie jedno z największych nazwisk w amerykańskim i światowym mainstreamie. Artysta przyjedzie w sierpniu na śląski Fest Festival.

Współpracowali z nim między innymi Disclosure, Empress Of, Ed Sheeran, 6LACK czy Majid Jordan. Kilka jego utworów dobija na Spotify do miliarda odtworzeń, a tych miliardów to uzbierało mu się w sumie z kilkanaście. Na tym samym serwisie słucha go co miesiąc prawie 55 milionów fanów, dając mu szóstą pozycję w światowym rankingu. Wyżej od niego są tylko Ed Sheeran, J Balvin, Billie Eilish, Justin Bieber czy Camila Cabello. Nie ma co owijać w bawełnę – mało jest obecnie tak rozpoznawalnych i zasięgowych gwiazd jak Khalid Robinson, trzeci headliner Fest Festival 2020.

Zaczęło się od wrzucania utworów na platformie SoundCloud. Drzwi do wielkiej międzynarodowej kariery otworzył mu singiel „Location„, a bank rozbił kolejny „Young, Dumb & Broke„. A później to już poszło samo, wielkie koncerny, wielkie sceny i wielkie festiwale. W 2017 roku ukazał się debiutancki album Khalida – „American Teen„, który sprzedał się w wielomilionowym nakładzie i dał artyście podwójną platynę. Dwa lata później artysta wypuścił sofomor zatytułowany „Free Spirit„. Khalid ma również na koncie EP-kę „Suncity” z 2018 roku.

22-latek jest również laureatem wielu prestiżowych wyróżnień, otrzymał też 6 nominacji do nagród Grammy. Jego utwory były wykorzystywane m.in. w filmach „Black Panther” i „Love, Simon”, w serialu „Grey’s Anatomy” oraz w głośno komentowanej grze Hideo Kojimy „Death Stranding” z Normanem Reedusem w roli głównej. Co jeszcze? Magazyn Time umieścił go na liście 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie. Całkiem imponujące osiągnięcia, prawda?

Sprawdź też
Kali Malone Up To Date Festival 2020 bilety techno Going. Bedoes

Pamiętajcie, że Fest Festival odbędzie się w dniach 13-15 sierpnia na terenie Parku Śląskiego. Khalid jest trzecim potwierdzonym headlinerem i dołączył tym samym do Jamesa Baya i Marka Ronsona. Oprócz nich, w Chorzowie zagrają m.in. Denzel Curry, Daughter, Motor City Drum Ensemble, Fatima Yamaha, Mata czy Taco Hemingway. Widzimy się!

Bilety na tegoroczny Fest Festival złapiecie w Going.

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone