Czytasz
Poznaliśmy szczegóły dotyczące IV etapu odmrażania gospodarki i życia społecznego. Wracają m.in. koncerty plenerowe!

Poznaliśmy szczegóły dotyczące IV etapu odmrażania gospodarki i życia społecznego. Wracają m.in. koncerty plenerowe!

Mateusz Morawiecki koronawirus rząd IV etap odmrażania Going. MORE kultura koncerty muzyka

Podczas dzisiejszej konferencji premier rządu Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski i minister kultury Piotr Gliński ogłosili szczegóły IV etapu odmrażania polskiej gospodarki, kultury i życia społecznego. Co czeka nas tym razem i czy jest się z czego cieszyć?

Szczerze – ciężko powiedzieć. Część z ogłoszonych dzisiaj planów zawartych w IV etapie odmrażania gospodarki brzmi absurdalnie, część nastraja nas pozytywnie (oczywiście w dość ograniczonym zakresie), a część jest tylko potwierdzeniem tego, co było zapowiadane na samym początku planowania kolejnych etapów. Zanim przejdziemy do kultury – od 30 maja zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek ochronnych w otwartej przestrzeni i na świeżym powietrzu, o ile zachowany będzie dystans 2 metrów. W przypadku zatłoczonych chodników, a także zamkniętych przestrzeni (urzędy, transport miejski, sklepy, kościoły, kina i teatry etc.) maseczki nadal będą obowiązkowe.

Dla nas najważniejszą informacją jest sektor kulturalny i to, co wydarzy się w nim od 30 maja lub od 6 czerwca. Po pierwsze – wracają kina, teatry i opery (6 czerwca), a więc bardzo istotny element życia kulturalnego. Obowiązywać będzie 50% wypełnienie sal, tak aby móc zachować bezpieczną odległość.

Po drugie – wraca możliwość organizowania koncertów plenerowych do 150 osób, co oznacza, że prawdopodobnie nie będziemy musieli opierać się jedynie na streamingach online. W ten sposób zakończy się pewna era strimozy. Od 6 czerwca będą mogły działać parki rozrywki i sale zabaw, a więc wreszcie otworzą się m.in. Zagrywki, które musiały wstrzymać się z inauguracją premierowego sezonu przez ponad 2 miesiące.

Jest też kilka absurdalnych ogłoszeń, m.in. to o powrocie cyrków, które powinny zamknąć się raz, a dobrze. Równie dziwacznie brzmi zezwolenie na organizację wesel do 150 osób Z ZACHOWANIEM DYSTANSU, ale już bez obowiązku noszenia maseczek. Naprawdę wierzycie w to, że na tych wielkich rodzinnych imprezach każdy będzie trzymał od siebie 2 metry? My też nie potrafimy w to uwierzyć.

Poza tym, już niebawem będziemy mogli wybrać się do klubu fitness, na siłownię, basen czy odwiedzić salon tatuażu czy saunę.

W tym wszystkim należy pamiętać o tym, że w Polsce liczba zachorowań dalej nie spada i musimy skupiać się na zachowywaniu dystansu, na bezpieczeństwie i zminimalizowaniu liczby zachorowań. Korzystajmy ze wszystkich udostępnionych placówek z rozsądkiem i świadomością tego, że pandemia koronawirusa się nie skończyła.

Przypominamy, że dzisiaj ogłosiliśmy drugą naszą wideokonferencję, tym razem z udziałem przedstawicielek i przedstawicieli branży gastronomicznej. Już teraz uchylimy Wam rąbka tajemnicy i zdradzimy, że w dalszej kolejności możecie spodziewać się rozmowy z osobami, które zajmują się placówkami „uwolnionymi” w IV etapie odmrażania gospodarki. Wypatrujcie newsów!

Pamiętajcie, że profilaktyka, higiena i przestrzeganie zasad w kontaktach międzyludzkich to teraz bardzo istotne sprawy. Poniżej przeklejamy Wam ważną informację:

– często i dokładnie myj ręce, używając mydła i wody

Sprawdź też

– kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos – najlepiej chusteczką lub rękawem

– zachowaj co najmniej 1.5 metra odległości od osób, które kaszlą i kichają

– unikaj skupisk ludzkich. Stosuj się do zaleceń i komunikatów dotyczących przeciwdziałania koronawirusowi

Jeśli masz objawy lub kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną pod numerem 800-190-590

Nie panikujcie, uważajcie!

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone