Czytasz
Pozdrawiam Pozytywnie, czyli 7 linków umilających czas #zostajewdomu

Pozdrawiam Pozytywnie, czyli 7 linków umilających czas #zostajewdomu

Robert Makłowicz Botanica Going. zostaje w domu NOTGoing pozytywnie

Niezależnie czy siedzicie w domach z własnej woli, czy jest to przymusowa kwarantanna, z pewnością warto zadbać o to, żeby #NOTGoing upływało w przyjemnej atmosferze. Dlatego poprosiliśmy Macieja Maćkowskiego, znanego również jako Botanica, o selekcję miłych linków i internetowych rekomendacji.

Słynący z pogodnego poczucia humoru, pasjonat sportu typu pizza, miłośnik roślinności i różnych przejawów duchowości. Botanica stworzył dla nas idealny przewodnik po zakamarkach internetu, które na co dzień odwiedzamy zdecydowanie zbyt rzadko.

autor: Maciej Maćkowski

Three MC’s and One DJ

Beastie Boys – nawet jeśli nie macie w domu żadnego albumu tego trio, kojarzycie przynajmniej kilka z ich wielu znakomitych utworów. Historia tego zespołu została jakiś czas temu opisana przez dwóch żyjących członków formacji, Ad-Rocka i Mike’a D, w książce „Beastie Boys Book”. Książka ta jest również dostępna w wersji audio, została przygotowana bardzo starannie i otrzymała wiele nagród.

Warto dodać, że w wersji audio tej książki pojawiają się takie postaci jak Steve Buscemi, Jarvis Cocker, Elvis Costello, Chuck D, Snoop Dogg, Will Ferrell, Kim Gordon, LL Cool J, Ben Stiller oraz Spike Jonze. Ten ostatni jest również odpowiedzialny za film o Beastie Boys – premiera filmu zapowiedziana jest na kwiecień tego roku.

P.S. Książkę możecie posłuchać w ramach 30 dni okresu próbnego pod poniższym linkiem.

”The Legend” – Mark Gonzales Finds Perfect Balance in Fine Art and Skateboarding

Mark Gonzales to jowialny i uśmiechnięty deskorolkowiec, artysta, człowiek „Pozytywne ADHD”. Pionier jazdy na deskorolce, malarz, performer, człowiek łamiący zasady. Znacie firmę Vision, Blind, Krooked czy Supreme? Z każdą z nich ten gagatek ma coś wspólnego!

Podróże kulinarne Roberta Makłowicza odc. 112 Smak Jamajki

Czy widzieliście kiedyś Pana Roberta Makłowicza w dreadach? No właśnie! Warto zatem obejrzeć jeden z odcinków, który został nagrany na Jamajce. Czas spędzony w domu sprzyja gotowaniu i słuchaniu muzyki dub. Warto również zgłębić inne destynacje, które Pan Robert odwiedził. Może zainspirują was do pichcenia we własnej kuchni?

The Pizza Show

Skoro jesteśmy przy gotowaniu… w sieci jest mnóstwo kanałów poświęconych tej ciekawej profesji/pasji/sztuce. Wirus, który jest sprawcą przymusowego pobytu w domach wielu z nas, bardzo mocno dotknął sympatyczny kraj, którym są Włochy. Włochy to matecznik pysznego placka z sosem pomidorowym, serem i przeróżnymi dodatkami (ale ananas to horrendum straszliwe!).

Zobaczcie zatem odcinek The Pizza Show na kanale Munchies, który jest poświęcony Neapolowi – miastu pizzy z rantem jak ponton. Jeśli przypadnie on wam do gustu, na tym kanale jest sporo innych, równie fajnych odcinków The Pizza Show. Inne serie czy pojedyncze nagrania również mogą Wam przypaść do gustu. Może to dobra okazja, aby sprawdzić jak Action Bronson testuje naturalne wina we Francji?

A może wycieczka do MoMa?

Wiecie jak transportuje się dzieła sztuki i przygotowuje ich ekspozycję? Wasza ulubiona galeria sztuki została zamknięta? To żaden problem! Warto bowiem zajrzeć na kanał MoMA, czyli Museum of Modern Art. Jest tam sporo ciekawego kontentu na temat ludzi, ich pasji oraz szeroko pojętej sztuki. Warto dać im suba.

Wolność od przywiązań

Sprawdź też
VTSS Teatr Studio techno impreza teatr sztuka Warszawa Berlin DJ

W świecie materialnych dóbr i pogoni za lepszym, nowszym, warto zatrzymać się na chwilę i odetchnąć. 

Czogjal Namkhai Norbu (1938-2018) był jednym z najwybitniejszych nauczycieli buddyjskich minionego stulecia, a zarazem mistrzem dzogczen, łączącym poglądy różnych szkół buddyjskich z praktyką codziennego życia we współczesnym świecie. Uczył się i praktykował u wielu mistrzów w Tybecie, a następnie przez trzydzieści lat pracował w Instytucie Studiów Orientalnych na Uniwersytecie w Neapolu. Był autorem licznych, słynących z przenikliwości i klarowności książek oraz twórcą Międzynarodowej Wspólnoty Dzogczen, która po dziś dzień praktykuje jego nauki. 

Jedną z ciekawych i wprowadzających publikacji wydało w ubiegłym roku wydawnictwo „Okultura”. Polecam uwadze tę oraz inne publikacje niszowego i arcyciekawego wydawnictwa. 

Sprawdź: Czogjal Namkhai Norbu – Wolność od przywiązań na stronie „Okultury”

Jeśli macie ochotę bliżej poznać samego Macieja, podrzucił nam link do swojego najnowszego miksu nagranego dla Radia Kapitał i wydawnictwa Mondoj

Botanica – producent i DJ ukrywający się muzycznie – nie tylko w gąszczu tropikalnej zieleni. Pomimo obecności na scenie od dłuższego czasu, jego kolejne projekty zachowują autonomię i czystość przekazu. W ramach projektu Botanica, dźwięki dzikiej natury perfekcyjnie łączy z muzyką elektroniczną, ambientem oraz muzyką house i dub techno. Do tej pory jego produkcje ukazały się nakładem MOST, Father And Son Records & Tapes oraz Neoviolence. W 2019 roku własnym sumptem opublikował swój debiutancki album „Arboretum” oraz dwie epki z nagraniami terenowymi: „Wywiady środowiskowe” i „Aglio E Ollio EP”.

https://sayyestobotanica.bandcamp.com lub facebook.com/sayyestobotanica

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone