Polecamy: wernisaże na koniec wakacji

Wakacje nieubłaganie zbliżają się ku końcowi. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie wydarzeń ze świata sztuki, na które koniecznie trzeba wybrać się we wrześniu. Sprawdźcie, jakie warszawskie (i nie tylko) wernisaże trzeba zobaczyć w najbliższym miesiącu!

W 2019 przeprowadzę się do Warszawy, 31 sierpnia, lokal_30/Henryk Gallery

Jeden z najpopularniejszych internetowych rysowników i komentatorów codziennego życia. Bolesław Chromry, który podbił serca sporej części (tego fajnego) polskiego internetu, będzie miał swoją wystawę, a nawet dwie, jednocześnie. Chromy w luźny i zdystansowany sposób opisuje rzeczywistość wielu z nas. Zawodową, światopoglądową, towarzyską czy jakąkolwiek inną. Warto przyjść, żeby zobaczyć brzydalskie rysunki o często ordynarnej tematyce. Po prostu.

wernisaże

Bolesław Chromry

Orno. Luźne Wątki, 1 września, Raster

Zlokalizowana w samym centrum Warszawy Raster to jedna najpopularniejszych prywatnych galerii w mieście. Nie wszyscy mogą być tego świadomi, ale obecna siedziba galerii niegdyś należała do Spółdzielni Rękodzieła Artystycz­nego Orno. Była to jedna z najsłynniejszych firm jubiler­skich i metaloplastycz­nych doby PRL-u. Wystawa poświęcona Orno będzie już trzecim podejściem do tej tematyki. Czego można oczekiwać? M.in. prac znanego kolektywu Slavs and Tatars oraz takich artystów, jak Zbigniew Rogalski i Olaf Brzeski. Wystawa potrwa do 15 września.

Ania Nowak „Czy można umrzeć na złamane serce?”, 30 sierpnia, CSW Zamek Ujazdowski

Nowa wystawa w popularnym CSW to próba przyjrzenia się znanej i (nie) lubianej tematyce złamanego serca. Jak piszą organizatorzy: „Artystkę interesuje choroba jako stan, w którym nieustannie negocjowana jest granica między normą i patologią, a sama tożsamość pacjentek ulega zapaleniu. Kluczowa jest tutaj rola języka używanego do opisu horroru ciała: sterylnego albo odrażającego, mediującego między indywidualnymi doświadczeniami a skodyfikowanymi przez medycynę symptomami.” Na wystawę składają się wideoperformans przygotowany w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie oraz performans, który zostanie wykonany na żywo 1 września w Zamku Ujazdowskim. Ciekawostka: wystawę będą zamieszkiwać dwie papugi nierozłączki, którymi przez cały czas będzie opiekować się pani Agnieszka.

Klocuch. Wystawa retrospektywna, 1 września, Galeria Komputer

Klocuch to w pewnych kręgach postać tak samo tajemnicza, jak i kultowa. Klocuchem może być 12-letni chłopak, może być nim też dojrzała bibliotekarka, nerd siedzący w piwnicy, ewentualnie szef dużej korporacji. Nikt do końca nie wie, jaka jest prawdziwa tożsamość tego internetowego fenomenu. Ciężko to w jakikolwiek sposób opisać, musicie po prostu kliknąć tutaj, aby przekonać się na własnej skórze. Fejsbukowe wydarzenie poświęcone temu wernisażowi osiągnęło zawrotne zasięgi: 4.5k zdecydowanych i 11k zainteresowanych użytkowników. Nie dziwimy się, że eventem zainteresowała się również policja. Może być naprawdę grubo.

zapraszam na wernisaż, 4 września, Galeria Śmierć Frajerom

Kolejny interesujący wernisaż, można by zaryzykować stwierdzenie, że utrzymany w duchu Klocucha. Artyści udzielający się w tym projekcie równie znani i zdecydowanie bardziej rozpoznawalni. W Galerii Śmierć Frajerom będziemy mogli zobaczyć prace m.in. Gregora Różańskiego, Stacha Szumskiego czy Jakuba Glińskiego i Zuzanny Bartoszek. Organizuje ekipa enjoy life, co oznacza, że możemy się spodziewać dosłownie wszystkiego i bardzo dziwacznego. Post-wszystko.

David LaChapelle, 5 września, Stary Browar

Wróćmy na ziemię po tych internetowo-odklejonych-od-rzeczywistości wojażach. David LaChapelle to jedna z najważniejszych postaci w świecie grafiki i projektowania. Amerykanin znany jest z kontrowersyjnego podejścia do tematu fotografii, a wielu uważa go za duchowego spadkobiercę Andy’ego Warhola. Wyreżyserował teledyski takich gwiazd, jak m.in. Mariah Carey, No Doubt, Britney Spears czy Elton John. Ostatnio zasłynął z projektu okładki dla Travisa Scotta, która zdobi jego album Astroworld. Czy musimy jeszcze kogoś namawiać?

wernisaże

Travis Scott – Astroworld

Sorry, ale wszystko, w co wierzysz, przestało mieć znaczenie, 14 września, Galeria SalonAkademii

Niemiecki artysta wizualny Eike König posiada w środowisku niebywała renomę. Założyciel berlińskiego studia HORT w połowie września zorganizuje w Warszawie autorską wystawę. Kiedy myślisz König, nie możesz powiedzieć piękno. Antyestetyka już na pewno tak. Niemiec specjalizuje się w przekonywaniu grafików i artystów do tego, że nie wszystko, co nazywane jest sztuką, musi być czyste, piękne i zachwycające. W ramach poszerzania wizualnych horyzontów – obecność obowiązkowa.

Let it die / Niech ginie – Ada Zielińska, 21 września, Śmierć Człowieka

Ada Zielińska jest znana głównie z dwóch rzeczy: robi super zdjęcia i uwielbia palić samochody. Ostatnimi czasy mogliście oglądać jej foto na okładce Ground Zero Mixtape PRO8L3Mu, a jeśli chcecie więcej ognia, koniecznie zajrzyjcie na Instagram fotografki. Jeśli chcecie przekonać się o destrukcyjnym działaniu, o tym, jak ludzie radzą sobie z kryzysami i etapami beznadziei to wpadnijcie na Mokotów do Śmierci Człowieka, gdzie w ramach tegorocznej edycji WGW odbędzie się ta wystawa. Warto.

wernisaże

fot. Ada Zielińska

 

 

Podziel się:

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Instagram

  • 💕✨BOY PABLO✨💕
Bilety na warszawski koncert 14 marca są już dostępne! Złapiecie je w Going.
.
.
.
#boypablo #pragacentrum #koncert #concert #music #muzyka #warszawa #warsaw #instawarsaw #pragacentrum #warsawlovers #indiepop #followthestep #artist #norway #gig #playstation #cute #followthestep #going #goingapp
  • Czujecie już świąteczny wajbik?🎄 My totalnie, dlatego przygotowaliśmy prezentowe selekcje z wydarzeniami, którymi możecie obdarować najbliższych🎁 Zerknijcie do aplikacji Going.
.
.
.
.
#christmas #christmasiscoming #christmastime #merrychristmas #swieta #swietabozegonarodzenia #usmiech #prezentyświąteczne #koncert #wydarzenie #muzyka #vanessahudgens #selfie #selfietime #szczęście #actress #smile #happy #follow #going #goingapp
  • @miuosh podzielił się z nami coverem nowego album POWROTY🙌🏽 Premiera 24 stycznia, a wśród zaproszonych gości m.in. @justynases.
.
.
.
.
.
#miuosh #powroty #newmusic #new #nowamuzyka #polskamuzyka #rap #hiphop #polskirap #rapper #zuzakrajewska #photography #blackandwhite #instaphoto #followme #metro #instawarszawa #warsaw #warszawa #thedumplings #paluch #tour #moodoftheday #going #goingapp
  • Smacznej kawusi😉
.
.
.
.
#babyyoda #yoda #lauradern #film #movie #animation #coffee #coffeetime #coffeelover #coffeeholic #actress #funny #fun #photooftheday #picoftheday #moodstagram #follow #followme #moodoftheday #instamood #going #goingapp
  • Pewnie słuchaliście już najnowszego kawałka @33mata - PATOINTELIGENCJA🧨 Co sądzicie? Jeden z ważniejszych numerów roku?🤨
.
.
.
.
#mata #patointeligencja #sbmaffija #rap #hiphop #music #muzyka #nowamuzyka #polskamuzyka #polskirap #newmusic #rapper #warszawa #warsaw #instawarsaw #igers #track #rapstyle #photooftheday #followme #blackandwhite #going #goingapp

Follow Us!