Nowy Teatr – co przyniesie nam początek wiosny?

Pierwszy holy-hop-dog musical na świecie, opowieść o ciele, pracy i wojenne realia. Sprawdźcie, co zobaczymy w Nowym Teatrze w najbliższych tygodniach. 

Nadejście wiosny stało się faktem (nareszcie) i oficjalnie weszliśmy w nowy sezon. Będzie coraz cieplej, jaśniej i przyjemniej, co sprzyja regularnym wypadom na miasto i czerpaniu w pełni z jego dóbr. Przyjrzyjmy się więc, co w tym okresie zaproponuje nam Nowy Teatr – jedno z najchętniej odwiedzanych przez nas miejsc na warszawskim Mokotowie. 

W pierwszy wiosenny weekend zobaczymy tam m.in. pozycję od Agnieszki Smoczyńskiej. Reżyserka jest autorką głośnej i kontrowersyjnej produkcji filmowej „Córki Dancingu”, oraz jednego z najważniejszych offowych teatrów w stolicy – Komuna/Warszawa. Na scenie Nowego Teatru będziemy świadkami pierwszego na świecie holy-hop-dog musicalu pod tytułem Święta Kluska.

Co kryje się pod tym enigmatycznym tytułem? To opowieść o żarłocznej bulterierce wychowywanej przez bezdzietną parę pracowników korporacji – STARĄ i STAREGO. Szczęśliwy, sielski żywot Kluski zostaje jednak z czasem zmącony – tytułowa bohaterka sprawia bowiem coraz więcej kłopotów i zaczyna odczuwać samotność. Dlaczego więc „Święta”? O tym przekonamy się już w ten weekend. Jakkolwiek abstrakcyjnie by to nie brzmiało, historia oparta jest na autentycznych wydarzeniach okraszonych dozą fantazji i artystycznego polotu. Brzmi ciekawie, więc jeśli nie mieliście jeszcze okazji do osobistego spotkania z tą historią – nie przegapcie okazji!

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek jak wygląda życiowa codzienność z perspektywy naszych ciał? Właśnie taką wizję – dnia człowieka „oczami” jego ciała przedstawią nam w ten weekend twórcy spektaklu Thriller – Paweł Sakowicz i Anna Smolar. Zważywszy na to, jak powszechnym problemem jest wręcz ekstremalne lekceważenie procesów w nim zachodzących, warto spojrzeć na to z tej drugiej strony.

A co ciekawego czeka nas w Nowym w pierwszych tygodniach kwietnia? Chociażby opowiadająca o pracy Leserka. Temat jak najbardziej na czasie, bo praca coraz częściej stanowi dominującą część naszego życia. Jedni traktują ją jako szansa na spełnienie własnych aspiracji, inni jako źródło dochodów potrzebnych do przetrwania. Angielska aktywistka Katy Baird, po dwudziestu latach przepracowanych w sektorze usług, w humorystyczny sposób sportretowała niezauważalnych na codzień pracowników tego filaru gospodarki. W swoim teatralnym debiucie Baird ukazała stosunek pracy do statusu społecznego i naszych osobistych ambicji.

4 kwietnia warto byłoby pojawić się na spotkaniu literackim z Serhijem Żadanem. To autor książki „Internat„, w której zobrazował koszmar toczącej się za naszą wschodnią granicą wojny. W ciekawej formie przedstawiona została rzeczywistość, którą odnieść można nie tylko do obecnej sytuacji na Ukrainie, ale i każdego innego miejsca przechodzącego przez wojenną apokalipsę.

Jeśli natomiast nie widzieliście jeszcze Opowieści Afrykańskich Według Szekspira – wpadnijcie do Nowego Teatru w pierwszy kwietniowy weekend. Spektakl Łukasza Warlikowskiego swoją premierę miał w 2011 roku i od tego czasu zdążył przejść już do teatralnych klasyków w stolicy.

Jeśli chcecie być na bierząco z teatralnymi wydarzeniami w całej stolicy, pobierzcie naszą aplikację! Znajdziecie tam specjalny przewodnik, który zaproponuje Wam najciekawsze premiery, spektakle z serii „must see” i pełen repertuar warszawskich teatrów.

Podziel się:

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Instagram

  • Mały throwback do festiwalu @wisloujscie 🙆🏽‍♂️ Kto był?
Fot. Andrzej Sieńkowski
.
.
.
#wisloujscie #wisloujsciefestival #festival #festiwal #muzyka #live #dj #djset #electronicmusic #techno #house #technomusic #polskamuzyka #kamp #catzndozg #aksamit #agim #deas #foxal #summer #gdansk #goingapp #tb
  • Nasze miejskie polecanki znajdziecie teraz także w @wysokieobcasy.pl 💓 Sprawdzajcie i bawcie się dobrze!👋🏽
.
.
.
.
#wysokieobcasy #weekend #koncert #festiwal #music #muzyka #polskamuzyka #culture #cultural #kultura #portal #olsztyngreenfestival #agora #paweldomagala #organek #fiszemadetworzywo #katarzynanosowska #krzysztofzalewski #warszawa #krakow #katowice #wydarzenie #goingapp
  • Długi weekend spędzamy m.in. nad Wisłą🌊 Dziś na kolejnych koncertach z cyklu @lado_w_miescie - afterek jak zawsze na Barce😻
  • Po 6 latach działalności @thedumplings robią sobie przerwę i ogłaszają pożegnalną trasę koncertową PRZYKRO MI😱
.
.
.
#thedumplings #news #przykromi #tour #koncert #muzyka #music #alternative #kubakaras #justynaswies #polskamuzyka #goingapp
  • Nice, nowy sezon @smolna38 😎🔥
➡️ Szykują się spore zmiany w polityce klubu, o których piszemy na naszym blogu
.
.
.
.
#smolna #smolna38 #club #warszawa #warsaw #bicep #chrisliebing #catzndogz #skream #oliverkoletzki #mallgrab #laurentgarnier #eelkekleijn #adriatique #electronic #techno #dj #djset #live #technomusic #technolovers #club #fun #warsawcity #warsawlovers

Follow Us!