Playlista: Ekipa Progrefonik przedstawia zdekonstruowane post-klubowe fascynacje

Progrefonik idzie jak burza. Po imprezkach w Pogłosie, na Jasnej 1 czy w Młodszej Siostrze przejęli kilka weekendowych dni w krakowskim klubie Szpitalna 1.

Jeden z najciekawszych i najbardziej progresywnych portali o muzyce mocno (aka z buta) wszedł w świat klubowych imprez. Od jakiegoś czasu wydarzenia sygnowane przez Progrefonik to gwarancja świeżej muzyczki i znakomitej zabawy w przyjacielskim gronie. Powoli kończy się ich rezydencja na Szpitalnej 1 – już dzisiaj zagrają tam m.in. Young Majli, Filip Lech czy Luksja Sound, a za tydzień (28 czerwca) szykujcie się na zakończenie z pompą – Endgame, Duy Gebord, dogheadsurigeri czy satin de compostela. W ramach solidnej rozgrzewki łapcie selekcję od filarów Progrefonika – Filipa Preisa i Karoliny Kobielusz!

hermeneia

Dyktando – GAR

Wiktor Milczarek jako Dyktando to moje ulubione polskie dźwięki ostatnich miesięcy. Wciąż mam w głowie jego live’a, którego zagrał podczas jednej z naszych zeszłorocznych imprez. Pod jego dowództwem dźwięki brną w chłód i tym chłodem bez wątpienia porażają. Uwielbia on szorstkie brzmienia niepozbawione nerwowej ekspresji i narkotycznego pulsu. Dużo tu jazgotu i łoskotu. Kakofonia mnoży się, podążając za rytmem niespokojnego oddechu. W dysharmonii kotłuje się przesterowany głos.

M.TouNu – Smile of Rei 

Co tu dużo mówić. Hardstyle’owa narracja tego tracku znalezionego w czeluściach Soundclouda niesamowicie mi zaimponowała.  Projekt brukselskiego labelu POST POST CULTURAL łączy ze sobą humor, dawkę słodyczy i świetną rytmikę. Doszukuję się w nim nowej fali gabberu, który prócz miliarda bpmów, ma naprawdę sporo do zaoferowania – zarówno melodycznie, jak i emocjonalnie.

Progrefonik

7038634357 – No Hate Is A Cold Star

Kiedy brakuje już słów i sił na ratunek przychodzi projekt 7038634357, który pozwala całkowicie zatopić się w smutnych, zdekonstruowanych melodyjkach. Nadeszła nowa fala oniryzmu, co szczególnie zauważalne jest w przypadku poniższego utworu „No Hate Is A Cold Star” czy innych kompozycjach Neo Petala sygnowanych m.in. przez szanghajski label Genome 6.66 Mbp. Senność przeplatana jest tu z jazgotem i to w sposób o tyle interesujący, że pozwala utworom balansować na granicy ambientu i post-clubu. Sprawdzi się ona zarówno w odprężających słuchowiskach, jak i dusznych setach bazujących głównie na muzyce tanecznej.

preis

Endgame – Reina (Paul Seul Remix)

Są takie utwory, które trafiają prosto w serducho. Dla mnie jednym z nich był właśnie ten remix utworu Endgame’a zrobiony przez założyciela wytwórni Casual Gabberz, czyli Paula Seula. Agresywny i powalający, a jednocześnie niezwykle melodyjny i romantyczny. A to wszystko okraszone wokalami Ruleza, które jeszcze bardziej kreują obraz gabberowego love songu.

Kev Koko & DJ Gigola – Papi

Najnowsza EP-ka Kev Koko (ex FJAAK) i DJ Gigola zbudowana jest z trzech electro-trance’owych utworów, jednak najwspanialszym wydaje się być „Papi”. Na elektroniczny hołd muzyce lat 90-tych patrzymy przez pryzmat współczesnego podejścia duetu producenckiego, przez co serwują nam w pełni doskonały utwór. Rozmarzone wokale i chłodne syntezatory doskonale dopełniają elektryzującą kompozycje muzyczną. Bez zawahania nazwałbym „Papi” najlepszą soundtrackiem zbliżających się miesięcy wakacyjnych. 

️Kelvin T – Dropbar

Ten utwór chodzi ze mną od jakiegoś czasu. Najpierw pojawił się w PROGREFONIKowym mixie zrobionym przez smnmsn, potem Born In Flamez zagrali go podczas naszej imprezy w klubie Jasna 1. I tak już ze mną został. Słucham go przynajmniej raz dziennie, a jak się zapominam to w głowie wybrzmiewa mi ta brzęcząca partia dźwiękowa, którą okraszony jest „Dropbar”. Proszę uważać na miażdżący bas.

Podziel się:

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Instagram

  • Mały throwback do festiwalu @wisloujscie 🙆🏽‍♂️ Kto był?
Fot. Andrzej Sieńkowski
.
.
.
#wisloujscie #wisloujsciefestival #festival #festiwal #muzyka #live #dj #djset #electronicmusic #techno #house #technomusic #polskamuzyka #kamp #catzndozg #aksamit #agim #deas #foxal #summer #gdansk #goingapp #tb
  • Nasze miejskie polecanki znajdziecie teraz także w @wysokieobcasy.pl 💓 Sprawdzajcie i bawcie się dobrze!👋🏽
.
.
.
.
#wysokieobcasy #weekend #koncert #festiwal #music #muzyka #polskamuzyka #culture #cultural #kultura #portal #olsztyngreenfestival #agora #paweldomagala #organek #fiszemadetworzywo #katarzynanosowska #krzysztofzalewski #warszawa #krakow #katowice #wydarzenie #goingapp
  • Długi weekend spędzamy m.in. nad Wisłą🌊 Dziś na kolejnych koncertach z cyklu @lado_w_miescie - afterek jak zawsze na Barce😻
  • Po 6 latach działalności @thedumplings robią sobie przerwę i ogłaszają pożegnalną trasę koncertową PRZYKRO MI😱
.
.
.
#thedumplings #news #przykromi #tour #koncert #muzyka #music #alternative #kubakaras #justynaswies #polskamuzyka #goingapp
  • Nice, nowy sezon @smolna38 😎🔥
➡️ Szykują się spore zmiany w polityce klubu, o których piszemy na naszym blogu
.
.
.
.
#smolna #smolna38 #club #warszawa #warsaw #bicep #chrisliebing #catzndogz #skream #oliverkoletzki #mallgrab #laurentgarnier #eelkekleijn #adriatique #electronic #techno #dj #djset #live #technomusic #technolovers #club #fun #warsawcity #warsawlovers

Follow Us!