Czytasz
Playlista: numery, z którymi nie rozstają się ostatnio Fair Weather Friends

Playlista: numery, z którymi nie rozstają się ostatnio Fair Weather Friends

Fair Weather Friends Going. bilety

Czego słuchają Fair Weather Friends? Rap opowiadający o depresji, organiczne wokale przecinające się z technologią czy uliczny hip-hop na MDMA. Spokojnie, są też ładne piosenki.

Wydali bardzo przyjemną płytę, pokoncertowali trochę w lecie, a teraz ruszają na podbój klubowych miejscówek. Kto jeszcze nie słyszał najnowszego albumu Fair Weather Friends, czym prędzej prosimy to nadrobić. Obejrzyjcie też bardzo ładny teledysk do Potęgi, a zanim wybierzecie się na któryś z koncertów, koniecznie sprawdźcie selekcję chłopaków – każdy z nich wybrał numery, od których nie mogą się ostatnio uwolnić!

PS: W poniedziałek, 21 października, będziemy mieli dla Was niespodziankę, wypatrujcie kanałów Going.!

Maciek

Hewra – Muszę już lecieć

Poezja ciemnej ulicy – na srogim haju i w pięknym trapowo-balladowym wydaniu. Niedawno chłopaki wyprodukowali go na nowo poprawiając niektóre niuanse, ale to właśnie tą starszą, niewypolerowaną wersją kupili moje dozgonne „wow”.

Bedwetter – Stoop Lights

W świecie instagramowych filtrów, autokreacji i wszechobecnej napinki jakim to się nie jest kozakiem, w 2017 pojawia się on – Bedwetter, czyli Lil Ugly Mane. Najwszechstronniejszy i być może najbardziej utalentowany z „Lilów”. Nie boi się powiedzieć wprost, że przegrał wszystko i wszystkich, żyje nędznie, leje do wyra i nie widzi światła w tunelu. Ujmujące i wstrząsające.

Zegi

Nick Cave & The Bad Seeds – We No Who U R

Drzewa wiedzą kim jesteś, gdzie mieszkasz, co robisz. Wiedzą, że nie ma potrzeby, aby przebaczyć.

Junun – Junun

Genialna Indyjska orkiestra „The Rajasthan Express” z europejskim TR-909 klubowym podejściem w utworze otwierającym jeden z piękniejszych albumów, jaki miałem szczęście słuchać.

Moondog – Enough about Human Rights!

„…What about Worms Rights? What about Plants Rights?”

Michał

KH aka Four Tet – Only Human

Kieran Hebden przeistoczył piosenkę Nelly Furtado ze słodkiego r’n’b w taneczny banger, a z wokali wyciągnął plemienny klimat. Wkrótce po przesłuchaniu remiksu (słabo znając oryginał Furtado) odkryłem, że słowa brzmią – „You are going to break, so please don’t do it” – i zrozumiałem dlaczego ten remiks działa na mnie tak terapeutycznie

Holly Herndon – Chorus

Uwielbiam pomysł na schowanie zaraźliwie melodyjnego refrenu (schowanie pozorne, bo tytuł utworu bardziej wymowny być nie może). To roztrzaskany na drobne szkiełka, a później pozlepiany utwór – kocham!

Sprawdź też
Luzztro Carpigiani cytaty single utwory playlista Bilet Wsparcia

Son Lux – Undone

Produkcja tego utworu jest dla mnie mistrzowska. Nastrój, słowa, napięcie, klip – nic nie zabiega o uwagę odbiorcy, a przyciąga ją od pierwszych sekund.

Paweł

Metronomy – The Bay

Gdybym miał zabrać na bezludną wyspę jeden album, byłby to „English Riviera”. W tym kontekście wybór utworu wydaje się oczywisty.

Young Fathers – Only God Knows

Tylko Bóg wie skąd ten wybór.

Najbliższe koncerty Fair Weather Friends? 24 października we Wrocławiu (D.K. Luksus) i dzień później w Poznaniu (Próżność). Do zo!

Bilety na trasę Fair Weather Friends dostaniecie w Going.!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone