Cztery polskie eksperymentalne kasety na czwartą edycję festiwalu Nadmiar

W Krakowie trwa właśnie czwarta edycja festiwalu Nadmiar. Wiadomo, że nadmiar bywa zły, ale akurat ta opcja jest totalnie git, a do tego ma naprawdę ważny motyw przewodni, o którym trzeba rozmawiać!

Tegoroczny Nadmiar porusza aktualne i niezwykle istotne kwestie. Hasłem czwartej edycji tego krakowskiego festiwalu jest Rewizja. Jakiś czas temu skumali to naukowcy, a obecnie również media i zwykli obywatele – żyjemy w erze antropocenu, w której główną jednostką i bytem, wokół którego skupiona jest uwaga, jest człowiek.

Dobrze czy źle? No raczej źle – właśnie trwa katastrofa klimatyczna, której skutki już są odczuwalne i nic nie wskazuje na to, żebyśmy byli świadkami znacznej poprawy. „Nadmiar wzrusza się barokiem, inspiruje campem, roni łzę przy muzyce klasycznej, kontempluje muzykę współczesną, eksploruje meandry kultury popularnej.” A teraz również jest autoironiczny i krytyczny wobec samego siebie. Przewodnia rewizja to próba ponownego zastanowienia się nad swoimi działaniami, poglądami i teoriami. W dniach 1-6 lipca w Krakowie odbędą się przeróżne wydarzenia: od wystaw i instalacji, poprzez performans, aż po sztuki audiowizualne oraz DJ sety i występy live.

W programie muzycznym ciekawa reprezentacja polskiego undergroundu. Zagrają m.in. DJ Morgiana Hz, Astma, paszka, Ehh hahah, FOQL i Copy Corpo czy PUSSYMANTRA. W ramach przygotowania przedstawiamy Wam cztery kasetowe wydawnictwa, które koniecznie musicie sprawdzić przed weekendowymi koncertami!

Astma – Koniec Antropocenu (Pointless Geometry)

Trochę outsider house, trochę techno i trochę bassówki. Kasetka Astmy sprzed 3 lat to jeden z jaśniejszych punktów labelu Pointless Geometry. No i ten pasujący jak ulał tytuł, wiadoma sprawa!

FOQL – Lower Your Expectations (Always Human Tapes)

Zadymione elektro i zaszumione techno. Ogólnie wszystko to, co brudne i nadające się do tańca. FOQL wydaje również w Pointless Geometry i odpowiada za kolektyw Oramics, a tę kasetę nagrała dla uznanej w środowisku wytwórni Always Human Tapes.

paszka – rytmy, cykle i czas (enjoy life)

Paszka to jeden z ciekawszych producentów nowej fali rodzimego eksperymentu. Razem z Kachą Kowalczyk tworzy duet Muka, a jego solowe dokonania to również kawał dziwacznej, kolażowej i nasączonej internetowym wajbem elektroniki.

Ehh hahah – Fissure (& Options)

Można powiedzieć, że to dość spokojna, ale też bardzo fikuśna kaseta. Mniej stricte klubowego grania, a za to więcej ambientowo-eksperymentalnego brzmienia od producenta ukrywającego się pod ksywką Ehh hahah. Dużo sound collage’u i fajnych sampli. Wszystko fajne!

Pamiętajcie, że Nadmiar potrwa do 6 lipca, a muzyczne wydarzenia odbędą się w piątek i w sobotę! Pełny program złapiecie TUTAJ.

Bilety na Nadmiar #4: Rewizja dostępne są w Going.!

Podziel się:

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Instagram

  • Mały throwback do festiwalu @wisloujscie 🙆🏽‍♂️ Kto był?
Fot. Andrzej Sieńkowski
.
.
.
#wisloujscie #wisloujsciefestival #festival #festiwal #muzyka #live #dj #djset #electronicmusic #techno #house #technomusic #polskamuzyka #kamp #catzndozg #aksamit #agim #deas #foxal #summer #gdansk #goingapp #tb
  • Nasze miejskie polecanki znajdziecie teraz także w @wysokieobcasy.pl 💓 Sprawdzajcie i bawcie się dobrze!👋🏽
.
.
.
.
#wysokieobcasy #weekend #koncert #festiwal #music #muzyka #polskamuzyka #culture #cultural #kultura #portal #olsztyngreenfestival #agora #paweldomagala #organek #fiszemadetworzywo #katarzynanosowska #krzysztofzalewski #warszawa #krakow #katowice #wydarzenie #goingapp
  • Długi weekend spędzamy m.in. nad Wisłą🌊 Dziś na kolejnych koncertach z cyklu @lado_w_miescie - afterek jak zawsze na Barce😻
  • Po 6 latach działalności @thedumplings robią sobie przerwę i ogłaszają pożegnalną trasę koncertową PRZYKRO MI😱
.
.
.
#thedumplings #news #przykromi #tour #koncert #muzyka #music #alternative #kubakaras #justynaswies #polskamuzyka #goingapp
  • Nice, nowy sezon @smolna38 😎🔥
➡️ Szykują się spore zmiany w polityce klubu, o których piszemy na naszym blogu
.
.
.
.
#smolna #smolna38 #club #warszawa #warsaw #bicep #chrisliebing #catzndogz #skream #oliverkoletzki #mallgrab #laurentgarnier #eelkekleijn #adriatique #electronic #techno #dj #djset #live #technomusic #technolovers #club #fun #warsawcity #warsawlovers

Follow Us!