XVIII-wieczna twierdza, tajemnicze sanatorium czy opuszczony fort – letnie festiwale w nietypowych lokalizacjach

Lotniska, płaskie i niczym nie zaskakujące tereny albo parki pełne zieleni. Czasem spoko, ale na dłuższą metę – nuda. Dlatego wybraliśmy dla Was festiwale, które przyciągają uwagę nie tylko line-upem, ale również wyjątkową lokalizacją.

Planujecie już, na które festiwale się wybrać? XVIII-wieczna twierdza, piękne i tajemnicze sanatorium czy opuszczony fort. A to tylko część z zachwycających festiwalowych lokalizacji!

Silberberg Festival, 28-29 czerwca, Twierdza Srebrna Góra

W pierwszej połowie lata szykujcie się na elektroniczną ucztę w największej cytadeli górskiej w Europie. Pod koniec czerwca klub Ciało i kolektyw HeartBeats zapraszają do XVIII-wiecznej Twierdzy Srebrna Góra na I edycję Silberberg Festival. Pośród urokliwych wzniesień i lasów wybrzmieją m.in. kwaśny live duetu Boston 168, set znanego z mieszanki chicagowskiego acidu, techno i IDM’u François X, czy energetyczny, pełen połamanych dźwięków występ tandemu Karenn. Nie zabraknie też reprezentantów polskiej sceny –  na monumentalnym dziedzińcu zagrają m.in. AKME, Spectribe, Sept i Michał Jabłoński. A to wszystko w historycznym, oddalonym od miejskiego zgiełku, nietuzinkowym anturażu.

Wisłoujście, 9-10 sierpnia, Twierdza Wisłoujście

W Gdańsku przenosimy się z kolei do nadmorskiej twierdzy zaadaptowanej na potrzeby Muzeum Narodowego. Położony nad Martwą Wisłą zabytek fortyfikacyjny to oprawa drugiej edycji festiwalu Wisłoujście. Od 2018 roku pełniąca rolę Pomnika Historii warownia kolejny raz stanie się sceną dla rodzimych producentów i DJów. Wśród zaproszonych przez agencję Follow The Step artystów usłyszymy m.in. Błażeja Malinowskiego, Olivię, An On Bast, Terstina czy Catz’ N Dogz. Szerokie spektrum muzyki – od electro przez house aż na konkretnym techno kończąc – czeka nas w dzielnicy Nowy Port od 9 do 10 sierpnia. Całość dopełnią kolorowe wizualizacje i nieszablonowe instalacje artystyczne.

Sanatorium Dźwięku, 16-18 sierpnia, Sokołowsko

Sanatorium Dźwięku to festiwal, który poświęcony jest muzyce improwizowanej i eksperymentalnej oraz szeroko pojętej sztuce dźwięku. Odbywa się on w wyjątkowy miejscu jakim jest sokołowskie Laboratorium Kultury – odbudowanym sanatorium dr. Brehmera. Był to jeden z ważniejszych w dziewiętnastowiecznej Europie ośrodków sanatoryjnych. Stosowane w uzdrowisko pionierskie metody leczenia schorzeń układu oddechowego, w tym przede wszystkim gruźlicy, dały początek innym europejskim ośrodkom, między innymi znanemu szwajcarskiemu Davos. Panujący w sokołowskim sanatorium mikroklimat z czystym powietrzem, dużym nasłonecznieniem i odsłonięte od wiatru położenie ośrodka w kotlinie stanowiło elementarną część kuracji. Bogata neogotycka architektura z delikatnymi orientalnymi wpływami, rozbudowana konstrukcja budynku z licznymi wieżami, filarami, pilastrami, wykuszami i balkonami to niezwykle malownicza przestrzeń, w której rokrocznie odbywa się festiwal.

Program tegorocznej edycji łączy się z historią działalności dawnego ośrodka dr. Brehmera, ponieważ skupia się na związku muzyki i medycyny. Został on przygotowany przez międzykrajowy projekt Musica Sanae – w jego powstanie zaangażowano ponad czterdziestu artystów, badaczy i teoretyków. Przedstawią oni własne spojrzenie na różne elementy „relacji między słuchaniem a higieną, leczeniem, dobrostanem i postępem”. Nauka i badawcze podejście zostaną tu zderzone ze spekulacją, wiarą oraz mistycyzmem. Dźwięk stanie się pryzmatem, przez który spojrzymy na różnorodne choroby, poznamy również historie pacjentów zmagających się z dźwiękami i słuchowymi halucynacjami. Koncerty artystów takich jak Luciano Chessa, Gerard Lebik, Felicia Atkinson, Rashad Becker czy Audrey Chen, liczne wykłady i pokazy filmowe, instalacje oraz masaże dźwiękowe – to wszystko czeka na Was w Sokołowsku!

festiwale

Fort Fest Carnaval, 6-9 czerwca, Fort II

Czerwcowy festiwal odbywający się na terenie wyjątkowego dziewiętnastowiecznego Fortu II, jednego z osiemnastu fortów wchodzących w skład Twierdzy Poznań. Celem organizatorów BE KOLEKTIV jest stworzenie klimatycznej imprezy wykorzystując militarną przestrzeń, która w połączeniu z wyselekcjonowaną i wielogatunkową muzyką zapewni niezapomniany nastrój i przeżycia. Tegoroczna lokalizacja to otoczony suchą fosą i wałami symetryczny sześciobok z murowanymi wysokimi skarpami i trzema kaponierami, czyli budowlami fortyfikacyjnymi wykorzystywanymi do prowadzenia ostrzału. W tej wojskowej przestrzeni organizatorzy przygotowali 3 sceny i festiwalowy kemping.

Główną ideą nadchodzącej edycji jest muzyczna różnorodność – przegląd różnych odmian muzyki elektronicznej połączy się z szeroko pojętą muzyką nowoczesną. W ciągu 4 festiwalowych dni dojdzie do zderzenia muzyki artystów takich jak PRO8L3M, KAMP! czy Hope Leslie z wieloma elektronicznymi gatunkami zaprezentowanymi przez Kwartz, OTHK, Kalipo, Budakid czy Être Kolektiv. W ciągu dnia odbywać się będą również warsztaty z produkcji muzyki, filmowe pokazy przygotowane przez poznański Short Waves Festival oraz wernisaże.

Festiwal Wibracje 3.0, 13-16 czerwca, CKR Promenada

W tym roku odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Wibracje. Wydarzenie kierowane głównie do osób, którym takie pojęcia jak: duchowość, medycyna niekonwencjonalna, permakultura, szamanizm, praca z ciałem czy ziołolecznictwo nie są obce lub tym, którzy chcieliby zgłębić tę wiedzę na poziomie poznawczym oraz metafizycznym. Zaprasza do wyjścia ze zgiełku otaczającego nas świata i zwróceniu się w stronę natury. Nie bez powodu miejsce w jakim przez 4 letnie dni uczestniczy będą mogli wysłuchać 100 prelegentów z Polski i zagranicy organizatorzy wybrali teren pośród drzew nad słoneczną plażą Zalewu Zegrzyńskiego. Przez wiele osób nazywany festiwalem wiedzy alternatywnej. W programie zaplanowanych jest 100 godzin wykładów oraz 100 godzin warsztatów z zakresu rozwoju duchowego i osobistego, ekologii, ziołolecznictwa, medycyny holistycznej, naturalnego budownictwa oraz rolnictwa. To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, dla których również przygotowane są różnego rodzaju aktywności. Ponadto koncerty oraz zajęcia jogi i medytacji. A to wszystko w atmosferze wzajemnej życzliwości i otwartości.

LAS Festival, 27-30 czerwca, Środek Lasu

Na zakończenie czerwcowych wojaży będziemy aktywnie wypoczywać w Lesie. Cztery dni wypełnione elektroniczną muzyką płynącą ze czterech scen: Forest, Sun, Bass i Transformator. Kto nas zaprosi do tańca? Radio Slave, Piotr Bejnar, Hatti Vatti, Asphalt Pirates czy Just Emma. Natura, zabawa, odpoczynek i muzyka – czego chcieć więcej?

Supernova, 22 czerwca, Barcice 585

Supernova, czyli festiwal odbywających się w małej letniskowej wiosce na południu Polski, to wydarzenie łączące muzykę elektroniczną z masą atrakcji, pozwalających na chwilę zapomnieć o monotonii codzienności. Między 22 a 23 czerwca w Barcicach zagrają m.in. KAMP!, Anja Kraft, Deas, Gooral i Deaf Can Dance, czyli skład, który zawsze potrafi rozruszać publiczność pod sceną. Ale jak wiadomo, nie samą muzyką człowiek żyje – w trakcie wydarzenia będziemy mogli kosztować oryginalne rzemieślnicze piwa, jeść lokalne potrawy (!), a także zwiedzać tą piękną okolicę na wypożyczonych tam rowerach. Opcja na szybkie naładowanie akumulatorów i dwa dni chillu.

Interior Festival, 23-25 sierpnia, Klasztor Cystersów w Lubiążu

Pod koniec sierpnia w legendarnym Klasztorze Cystersów w Lubiążu odbędzie się Interior Festival. Inicjatywa ta jest dziełem tych samych kreatywnych głów, dzięki którym w marcu mogliście w przestrzeni Małej Warszawy bawić się przy występach takich gwiazd, jak chociażby Legowelt, Tommy Four Seven, SNTS czy Terence Fixmer. Jeśli chodzi o line-up to i w przypadku tego wydarzenie sprawa ma się bardzo dobrze. Podczas trzech dni odbędzie się ponad 50 występów zarówno polskich, jak i zagranicznych artystów, których oglądać będziecie zarówno na scenach usytuowanych wewnątrz klasztoru, jak i na jego dziedzińcu.

Wszystko to oczywiście na najwyżej klasy nagłośnieniu Funktion One oraz przy profesjonalnej oprawie wizualnej. Poza atrakcjami muzycznymi na terenie festiwalu odbędą się warsztaty, zwiedzanie klasztoru oraz wernisaże, a wygłodniali bądź spragnieni chwili relaksu i względnego wyciszenia odnajdą dla siebie miejsce w strefach food truck i chill. Na tę chwilę ogłoszeni zostali: Perc & Ansome (Hybrid Live), Neon Chambers (Kangding Ray & Sigha), Inigo Kennedy b2b Stephanie Sykes, Marco Shuttle b2b Pessimist, Flora live (Varg & AnnaMelina), Sstrom (live), Volruptus (live) i Torn Relics (Reommek + Aimee Mullen live).

Bilety na wszystkie powyższe festiwale dostępne są w Going.!

Podziel się:

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Instagram

  • A Wy jak tam?💤
.
.
.
.
#jorjasmith #jorja #monday #mondaymood #mondayvibes #music #muzyka #style #mondays #rnb #pop #artist #poniedzialek #photooftheday #mood #moody #moodoftheday #musician #singer #woman #fall #going #goingapp
  • FRIDAY MOOD✌🏽👯‍♂️
.
.
.
.
#weekend #weekendmood #mood #dance #friday #tgif #jayversace #dancing #weekendtime #weekendvibes #vibes #funnyvideos #video #funny #instamood #warszawa #instawarszawa #fridaymood #fridayvibes #going #goingapp
  • „W tym wszystkim chodzi o to, żeby płynąć słuchając muzyki”👉🏼Wywiad z @metronomy już na naszym blogu - link w bio!📲🎶
.
.
.
.
#metronomy #festfestival #festival #festiwal #music #muzyka #live #band #metronomyforever #uk #ukmusic #london #warszawa #warsaw #poznan #indie #idm #electropop #warsawlovers #instawarszawa #photooftheday #interview #blog #going #goingapp
  • Protest Tysięcy Miast💚 Ludzie na całym świecie wyszli na ulice, by pokazać sprzeciw wobec obojętności na kryzys klimatyczny🌍🗣 Byliście?
.
.
.
.
#mlodziezowystrajkklimatyczny #protesttysiecymiast #protest #strajk #strajkklimatyczny #earthstrike #globalclimatestrike #climatestrike #climatecrisis #teen #teenagers #warszawa #warsaw #instawarszawa #savetheplanet #globalwarming #going #goingapp
  • JIMEK Symphonixx👉🏼Poznajcie pierwszego z Gości koncertu w Hali Stulecia - @janekoficjalnie! Będzie ich więcej💥
.
.
.
.
#jimeksymphonixx #nfm #janrapowanie #concert #koncert #live #hiphop #rap  #composer #jimek #radzimirdebski #wroclaw #halastulecia #news #muzyka #music #bilety #going #goingapp

Follow Us!