Czytasz
Europejska sława, słowiańska wrażliwość i wielki potencjał. Hania Rani zagra dwa koncerty w Polsce

Europejska sława, słowiańska wrażliwość i wielki potencjał. Hania Rani zagra dwa koncerty w Polsce

Hania Rani Going. NOSPR Palladium bilety trasa

W marcu europejska trasa, a w maju dwa koncerty w rodzimym kraju. Hania Rani już niebawem zagra w wyjątkowym NOSPR-ze i w stołecznym Palladium.

Niewielu jest polskich artystów wykonujących muzykę na pograniczu klasyki, alternatywy czy mainstreamu, którym udaje się osiągnąć sukces za granicą. Po zespole Trupa Trupa, Stefanie Wesołowskim czy Wacławie Zimplu w takim gronie znalazła się również Hania Rani, znana początkowo z duetu Tęskno. Kariera Hani Raniszewskiej nabrała tempa przy okazji debiutanckiego albumu tego zespołu, z którego odeszła właśnie ze względu na ogrom obowiązków związanych z rosnącą w zawrotnym tempie karierą solową.

cover fot. Nat Kontraktewicz

Za album „Mi” dziewczyny dostały nominację do Fryderyków oraz otrzymały Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. W 2019 roku, już w ramach solowej drogi, Hania Rani zwyciężyła w plebiscycie Gazety Wyborczej Sanki, który wyłania najbardziej perspektywicznych artystów. W tym samym roku wydała debiutancki album „Esje„, który ukazał się w prężnie rozwijającej się wytwórni Gondwana Records. Wydawali w niej między innymi Portico Quartet, Matthew Halsall (założyciel) czy GoGo Penguin. Co więcej, już 4 lutego przekonamy się, czy Rani otrzyma nagrodę Bestsellerów Empiku w kategorii Odkrycie Roku 2019.

Hania Rani jest pianistką, kompozytorką i wokalistką, a jej styl porównuje się m.in. do Nilsa Frahma czy Ólafura Arnaldsa, którymi artystka jest wyraźnie zainspirowana. I wydaje nam się, że jej światowa kariera może nabrać podobnych rozmiarów, co w przypadku tych neoklasycznych muzyków. Wzruszające, ciepłe i delikatne kompozycje Raniszewskiej trafiają bowiem zarówno do fanów muzyki klasycznej, jak i do tych, którzy do filharmonii chadzają nieco rzadziej. I właśnie ta stosunkowo przystępna forma, w połączeniu z wysokimi umiejętnościami, może okazać się kluczem do sukcesu. Kto wie, może już niebawem usłyszymy jej muzykę w jakimś art house’owym filmie lub głośno komentowanym serialu?

Sprawdź też
Rosalie. Lato na Pradze Follow the Step koncerty artyści muzyka Praga Centrum bilety

Po wyczerpującej marcowej trasie po europejskich miastach, Hania Rani wystąpi w słynnym katowickim NOSPR-ze 27 maja, a dwa dni później zagra w warszawskim Palladium. Chodźcie się powzruszać.

Bilety na oba koncerty Hani Rani dostaniecie w Going.!

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone