Czytasz
Gaap Kvlt przedstawia albumy, które idealnie nadają się do świętowania Dziadów, Samhain czy Halloween

Gaap Kvlt przedstawia albumy, które idealnie nadają się do świętowania Dziadów, Samhain czy Halloween

Going. Halloween Gaap Kvlt

Gaap Kvlt zna się na przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Niesie bas, ambientalne drony i pustynny wiatr. Bliskowschodnie melodie pełne ciepłego powietrza miesza z mroźnym uczuciem niepokoju.

Nieprzewidywalny i bezkompromisowy. Sprowadza spokój, aby za chwilę przemienić go w totalny chaos. Soniczne opium. Kroczy przed czterema potężnymi królami, tak jakby będąc ich przewodnikiem. Taki właśnie jest Gaap Kvlt. Odważysz się wyruszysz z nim w podróż?

SPRAWDŹ NASZĄ SELEKCJĘ WYDARZEŃ NA HALLOWEEN

Demdike Stare – Tryptych

Tryptych to zbiór trzech albumów „Forest of Evil”, „Liberation Through Hearing” oraz „Voices of Dust”, które osobno oraz w całości tworzą niepowtarzalny klimat. Demdike Stare to duet z Manchesteru, który tworzy Miles Whittaker oraz Sean Canty. Bardzo dobrze znają się na straszeniu, a zebrana tutaj muzyka z pewnością idealnie wpasuje się w nastrój w związku ze zbliżającymi się Dziadami, świętem Samhain czy dyniowym Halloween.

https://www.youtube.com/watch?v=dG_mdn0iXDw

Tangerine Dream – Betrayal (Sorcerer Movie Theme)

Sorcerer to amerykański thriller z 1977 roku, a jego reżyserem i producentem jest William Friedkin. Za ścieżkę dźwiękową odpowiada zaś niemiecki zespół elektroniczny Tangerine Dream, z którym związani byli tacy muzycy jak Klaus Schulze, Conrad Schnitzler czy Edgar Froese. Sama ścieżka dźwiękowa jest bardzo ciekawa, ale warto obejrzeć ten film i sprawdzić, jak dźwięki współgrają z obrazem.

Rites of Fall – Void Instinct

Void Instinct to nagranie, które pochodzi z wydanego w sierpniu albumu Rites of Fall zatytułowanego „Towards the Blackest Skies”. Rites of Fall to jednoosobowy projekt muzyczny, album ten nie jest pierwszą publikacją tego producenta, ale jest debiutanckim wydawnictwem w katalogu nowej wytwórni Leidforschung, którą również warto jest mieć na oku.

Ghosts of Breslau – The Girl Under the Lantern

Breslau to po niemiecku Wrocław; od początku Wrocław był miastem wielokulturowym, gdzie Polacy, Niemcy, Czesi, Żydzi, Ślązacy i wiele innych narodowości żyło obok siebie – czasem pokojowo, czasem nie. W ciągu swojej historii Wrocław był miastem należącym do Polski, do Niemiec, do Czech, a nawet do Austrii. Wpływy wszystkich tych kultur wciąż są tam widoczne. Wiek XX, a zwłaszcza wydarzenia w trakcie obu wojen światowych pozostawiły silne znamiona na duszy tego miasta. Duchy przeszłości (ang. Ghosts of Breslau) są tu nadal obecne. W swojej muzyce Ghosts of Breslau starają się uchwycić niezwykłą duszę tego miasta oraz szaleństwo totalitarnych ideologii.

Halloween (OST)

Nie ma nic lepszego niż klasyczny slasher w klimacie Halloween. Znacie, prawda? Nie? No to nie macie wyjścia. Bierzecie nóż, wycinacie sobie lampion i wkładacie do niego świeczkę, potem odpalacie film. Tylko zamknijcie drzwi na klucz…

Sprawdź też
Paulina Przybysz stream online vide live zostań w domu Going. MORE

Raime – Quarter turns over the Living Line

Album ten został wydany w 2012 roku przez wytwórnię Blackest Ever Black i mimo upływu lat nadal się świetnie nada do straszenia. Siebie lub innych. BOOO!

autor: tajemniczy (ale nie tak straszny) Gaap Kvlt

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone