Czytasz
Ethno Port – wyjątkowy festiwal w samym sercu Poznania

Ethno Port – wyjątkowy festiwal w samym sercu Poznania

Ethno Port

W połowie czerwca w poznańskim CK Zamek odbędzie się 12. edycja Ethno Port.

Idealna okazja do świętowania dla wszystkich fanów muzyki etnicznej i folkowej. W Poznaniu, równo za miesiąc, odbędzie się festiwal Ethno Port.

Organizatorzy stopniowo ujawniają artystów, którzy pojawią się niebawem w stolicy Wielkopolski. Wsród wykonawców, którzy potwierdzili swój udział w festiwalu znajdują się m.in. Maya Youssef, Odpoczno, The Como Mamas, Lukomo czy The Garifuno Collective. Na koncercie otwarcia wystąpi indyjsko-turecki zespół Baul Meets Saz.

Ethno Port
Ethno Port 2018 fot. J.Mójta

Na przestrzeni jedenastu edycji, które się do tej pory odbyły, w Poznaniu wystąpili tacy artyści, jak m.in. Jambinai, 47souls, Maniucha i Ksawery, Dakha Brakha, Dagadana, Maalem Mokhtar Gania & Michael Zerang & Wacław Zimpel, Raphael Rogiński & Genowefa Lenarcik czy Panjabi MC. Co roku w programie festiwalu, oprócz muzyki, organizatorzy zapewniają również potańcówki, spotkania, warsztaty, pokazy filmowych i wystawy.

Jak o wydarzeniu mówią sami organizatorzy: „Ethno Port dziś to zupełnie inne wydarzenie niż to z 2008 roku, gdy festiwal odbył się po raz pierwszy. Jego znaczenie na nowo określiła zmieniająca się wokół nas rzeczywistość, w której na społeczną świadomość coraz mocniej wpływa STRACH. Na globalnej mapie lęków dominują: obawa przed wojną, zamachami terrorystycznymi, islamskim radykalizmem i konsekwencjami zmian klimatycznych. Wielu polityków i ich wyborców receptę na pokonanie zagrożeń widzi w odseparowaniu się od świata i konsolidacji pod szyldem haseł nacjonalistycznych. Każdy obcy, inny staje się w tym ujęciu konkurentem na drodze do ekonomicznej pomyślności i co równie ważne, zagrożeniem dla utrzymania wyidealizowanej kulturowej tożsamości.”

Sprawdź też
Smolasty Empik Fertile Hump stream online koncerty weekend co robić zostań w domu

Festiwal poświęcony muzyce świata odbędzie się w dniach 13-16 czerwca w poznańskim CK Zamek.

Bilety na tegoroczny Ethno Port znajdziecie w Going.

Zobacz komentarze (0)

Odpowiedz

Your email address will not be published.

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone