Czytasz
Co obejrzeć w weekend? Monster poleca swoje ulubione filmy

Co obejrzeć w weekend? Monster poleca swoje ulubione filmy

DJ Monster filmy techno elektro zostajewdomu

Z pewnością znacie jej muzyczne selekcje rozgrzewające klubowe parkiety do czerwoności. Nie tylko Wy, bo poznańską didżejką Monster zachwycił się m.in. Resident Advisor.

Na czas #zostajewdomu stworzyła dla nas zupełnie inny miks. Wybrała 5 niezwykłych filmów, które pomogą w ciekawy sposób wypełnić kwarantannowe wieczory. To już wiecie, co włączyć sobie w nadchodzący weekend.

Rytm Ulicy (Beat Street) reż. Stan Lathan

Mój absolutnie ukochany film z czasów początków kultury warehouse parties z Nowego Jorku. Wspaniała muzyka, bitwy taneczne, ucieczki graficiarzy przed policją, przebitki z najważniejszych nowojorskich klubów lat 80. Pojawia się nawet sam Afrika Bambaataa! Pozycja obowiązkowa dla każdej osoby, której bliska jest historia kultury klubowej. 

Desperatki (Set It Off) reż. F. Gary Gray

Esencja klimatu lat 90. W filmie występują młodziutkie Queen Latifah i Jada Pinkett Smith. Muzyka to głównie pościelówy r’n’b (En Vogue – Don’t Let Go!!!), natomiast najważniejsza w tym filmie jest historia czterech kobiet, które ze względu na ciężką sytuację życiową decydują się wziąć sprawy w swoje ręce. Girl Power w jeszcze lepszym wykonaniu niż Spice Girls. 

Fruitvale Station reż. Ryan Coogler

Film oparty na prawdziwej historii Oscara Granta (którego gra, jak zwykle genialny, Michael B. Jordan), który został zamordowany przez policję w Oakland w Kalifornii. Film szczególnie bliski mojemu sercu ze względu na przywiązanie do Oakland, jest jednym z niestety wielu przykładów pokazujących nadużycia amerykańskiej policji i rasizm systemowy. 

Głową W Mur (Gegen Die Wand) reż. Fatih Akin

Najpiękniejszy i najsmutniejszy film o miłości. Produkcja niemiecka o trudnej miłości osób pochodzenia tureckiego. Jeśli na tym filmie nie wylejesz litra łez, to znaczy, że nie masz serca. Przygotuj chusteczki, dużo chusteczek.

Sprawdź też
GZA

XIII Poprawka (13th) reż. Ava DuVernay

Świetny film dokumentalny na temat systemu więziennictwa w USA. Tytuł odnosi się po 13. poprawki do amerykańskiej konstytucji znoszącej niewolnictwo, jednak film ten przedstawia nowoczesne więziennictwo jako nowy rodzaj niewolnictwa. Zawiera wiele ciekawych informacji statystycznych na temat wzrostu osób osadzonych w czasie kolejnych prezydentur. 

Monster to członkini kolektywu Oramics i rezydentka poznańskiego klubu Projekt LAB. Występowała i prowadziła warsztaty DJ-skie w wielu miastach w Polsce, jak również we Lwowie, w Pradze, San Francisco, Amsterdamie i Londynie. Zagrała na Tauron Nowa Muzyka, Up To Date Festival afterparty i Unsound Festival. Nagranie z jej występu na festiwalu Unsound zostało wyróżnione przez Resident Advisor jako miks dnia, a przez Pitchfork jako jeden z najlepszych miksów stycznia 2020. W lutym RA poprosił ją o nagranie ekskluzywnego miksu, który możecie sprawdzić tutaj:

Copyright © Going. 2020 • Wszelkie prawa zastrzeżone