Byliśmy tam: Weekendówka #43

Ten mroźny grudniowy weekend stał u nas pod znakiem świetnych imprez, wysokiej jakości koncertów i dobrego jedzenia. Sprawdźcie naszą kolejną weekendówkę!

cover fot.: Katarzyna Stryczyńska KSAF

Weekend rozpoczęliśmy nieco wcześniej, bo w czwartkowy wieczór. Wpadliśmy na Smolną posłuchać jednego z ciekawszych art-popowych zespołów ostatnich lat. Kero Kero Bonito zagrali materiał ze swojej najnowszej płyty Time’n’place, a także kilka numerów z poprzednich wydawnictw. Słychać było nowu, wyraźnie gitarowo-basowy aranż kawałków. Natomiast w Krakowie bawiliśmy się na energetycznym koncercie Holaka i Bartocuta.

Piątek zaczęliśmy od mini-wernisażu w (przyszłym) studio podcastowym Studio Plac, zlokalizowanym obok redakcji Zwykłego Życia. We współpracy z Galerią Leto , do 10 grudnia w tej niewielkiej przestrzeni można oglądać pracę Wojciecha Pusia „Praia da Luz”. A od stycznia Studio Plac rusza z zapisami, warto mieć na oku!

W międzyczasie część naszej paczki słuchała koncertu w Filharmonii Warszawskiej. Podczas pierwszej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej „Eufonie” wysłuchaliśmy poruszającej III Symfonii Henryka Mikołaja Góreckiego pt. „Symfonia pieśni żałosnych”, pod batutą Jacka Kasprzyka w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Narodowej wraz z niesamowitą sopranistką Aleksandrą Kurzak.

To była kultura wysoka, a jeśli chodzi o tę bardziej popularną, to w murach Jasnej 1 byliśmy na koncercie Białasa i Lanka. Pełna sala, ludzie skandujący teksty i spore pokłady energii płynące ze sceny. Raperzy promowali swój najnowszy krążek HYPER2000.

Późnym wieczorem udaliśmy się na Powiśle do Klubojadalni Młodsza Siostra, gdzie odbywała się druga imprezka z cyklu Słodycz. Niezwykle przytulne, przyjazne wszystkim miejsce wydaje się być idealną przestrzenią na tego typu eventy. Przyjemna muzyczka, od disco i funku aż po sewentisy i ejtisy. Nie zabrakło też nieco bardziej klubowych brzmień, a dla zainteresowanych innymi aktywnościami – można było postawić tarota czy otrzymać wspaniały makijaż.

Z Powiśla wróciliśmy do centrum. Na Jasnej 1 występowała niemiecka didżejka Lena Willikens, której set obfitował głównie w brzmienia bliskie techno. Świetne elektro puszczał reprezentant Syntetyku – huragan. Z kolei w Pogłosie odbywała się kolejna odsłona Brutażu, na którym jedną z sal przejął wrocławski kolektyw regime. Zagrali m.in. Madikoptah, Monster, Virtual Geisha czy Antoni Sierakowski. Sporo ludzi, super muzyczka i klimacik.

Sobota? Najpierw TR Warszawa i spektakl Fantazja w reżyserii Anny Karasińskiej. Krótka, intensywna i nietypowa formuła – obecna na balkonie reżyserka na bieżąco dyktowała aktorom, w jakie role mają się wcielić. Większość reakcji była całkowicie improwizowana, a publika doskonale rezonowała z tym, co działo się na deskach teatru. Świetne role odegrali szczególnie Adam Woronowicz, Maria Maj i Rafał Maćkowiak. Co dalej? Ponownie Jasna 1 i koncert funkowej bandy P.Unity. Co tu dużo pisać – po raz kolejny zespół zagrał wyborny gig.

Co przyniesie kolejny grudniowy weekend? W Warszawie odbędzie się Radio Azja Festiwal – wystąpią m.in. Masayoshi Fujita, RSVP Bhangra czy Tenniscoats, na Jasną wpadną reprezentanci praskiego klubu Ankali, a ramach imprezy K.O.D. zagra duet Khidja. Finiszować będzie Cypher Week – w sobotę na Smolnej wystąpi Bladee. Niedziela z jazzem – Bibobit w BARdzo bardzo. W Chmurach kolejna impreza Intruder Alert. We Wrocławiu Syny, w Krakowie MÚM i Paluch, a w Trójmieście Adi Nowak. Widzimy się!

Podziel się:

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Instagram

  • Kiedy w piątek opuszczasz biuro i jedziesz na @fest_festival ☀️🙌🏽
.
.
.
.
#festfestival #festiwal #festival #summerfestival #summervibes #vibes #chill #music #muzyka #live #dj #lizzo #djset #techno #electronic #alternative #hiphop #rap #metronomy #jadensmith #sevdaliza #kiasmos #littledragon #goingapp
  • Sprawdziliśmy nowy wegański spot na Śródmieściu - @noproblem_bracka20 🤟🏾 Relacja z odwiedzin niebawem🏙
.
.
.
.
#noproblem #noproblembracka20 #bracka #bracka20 #warszawa #warsaw #foodie #food #warsawfoodie #vegan #weganizm #veganfood #citylife #klubokawiarnia #restauracja #restaurant #veganburger #weganskawarszawa #srodmiescie #spot #newspot #beer #warsawlovers #goingapp
  • Jesteśmy na @fest_festival 🤩 zapraszamy do naszego InfoPointu przy głównym wejściu - odpowiemy na wszystkie pytania, a dla najbardziej uśmiechniętych mamy prezenty! 🎁#oddamnerke #festfestival
  • ScHoolboyQ ogłoszony nowym headlinerem @fest_festival 💥
.
.
.
.
#schoolboyq #schoolboy #festfestival #festiwal #festival #music #muzyka #live #rap #rapper #hiphiop #katowice #chorzow #slask #topdawgentertainment #news #nowosc #parkslaski #goingapp
  • „Jak za dużo potuptam, to lubię się zrelaksować przy ślicznej muzyczce dla duszyczki”➡️ Playlista @rzabol już na naszym blogu👀🎶
.
.
.
.
#rzabka #ladowmiescie #koncert #concert #music #muzyk #live #warszawa #warsaw #latowmiescie #barka #placzabaw #playlist #radiohead #daftpunk #johnmaus #polskihiphop #polskirap #bulwarywislane #rap #rapper #hiphop #goingapp

Follow Us!