Polecamy: sierpniowe wernisaże w Warszawie

Oto kilka propozycji najciekawszych wystaw i wydarzeń artystycznych, które swój początek mają w tym miesiącu, w stołecznych galeriach sztuki. Sprawdźcie wernisaże, których nie możecie przegapić!

Kaja Redkie / Ciało Niedoskonale Czarne, 9 sierpnia // Galeria Sztuki LETO

To debiutancka wystawa Kai Redkie, absolwentki Wydziału Grafiki ASP w Warszawie. Autorka zwraca uwagę na uniwersalne pojęcia określające malarstwo i odbiór obrazu. Kolor, kształt i ich symbolika, rola czasu i wrażenia, potrzeba rozwoju, dążenie do harmonii – to niektóre z kontekstów, w oparciu o które można rozpatrywać jej prace.

Tadeusz Rolke – Będzie dobrze / It Will Be Fine, 9 sierpnia // Galeria sztuki Le Guern

Wystawa odbędzie się w nowej siedzibie galerii na Saskiej Kępie. „Będzie dobrze” to  zbiór fotografii wykonanych przez Tadeusza Rolke na warszawskiej Pradze. Nie będzie dotyczyć jednak kontrastów i zmian jakie zachodzą w tym miejscu. Podczas spacerów po  prawobrzeżnej dzielnicy zwracał on szczególną uwagę na detale i to je uwieczniał na swoich pracach. Ukazuje w nich zjawiska i małe dzieła sztuki, na które nie zwracamy uwagi.

Przestrzeń, Geometria, Podziały, 16 sierpnia // Galeria sztuki Tymczasowa

Wystawa Aleksandry Łateckiej i Katarzyny Jurczenia ukazuje dwie zupełnie odmienne wizje twórcze artystek inspirujących się formami architektonicznymi. Dla jednej źródłem natchnienia są pełne geometrycznych podziałów przestrzenie aglomeracji miejskich, dlatego jej sztuka jest dynamiczna i kolorowa. Druga w swojej twórczości pokazuje codzienne zmagania człowieka- jego wybory, problemy i rozczarowania. Symbolizuje to wyważona i subtelna kolorystyka obrazów. Bardzo ciekawe spojrzenie artystek na wszystko co nas otacza, może dać brawurowe efekty ich pracy.

Paweł Sakowicz. Jumpcore, 16.08 // Zachęta

Paweł Sakowicz przygotował performance, który inspirowany jest postacią amerykańskiego tancerza, aktora i choreografa Freda Herko. Będzie to 40 minutowy akt skakania, przedstawiający transformację skoku- od technik rave’owych, po spektakularne skoki baletowe. Performance zapoczątkowany był researchem na temat figury skoku w historii tańca. Sam artysta podkreśla, że „Skok jest traktowany jako pogański rytuał, barokowy eksces albo symboliczne wniebowstąpienie.”

Dziary. Maurycy Gomulicki, 20 sierpnia // Zachęta

Projekt Maurycego Gomulickiego „Dziary” poświęcony jest dokumentacji tatuaży osób wywodzących się z tzw. kultury gitów. Przez ostatnie 10 lat artysta wykonał kilka tysięcy fotografii, przedstawiających wyobrażenia raju, egzotyki i przyjemności, przejawianych przez osoby przebywające w brutalnych warunkach- wojsku czy więzieniu. Uwiecznione na fotografiach tatuaże mają w sobie swój dawny autentyzm i surowość, które zaniknęły przez współczesne podejście do tej formy sztuki. Warto zobaczyć!

 

 

Jeśli szukacie wystaw, performansów i innych wydarzeń związanych ze światem sztuki – koniecznie sprawdźcie naszą zakładkę w aplikacji Polecamy: wystawy. Na bieżąco publikujemy tam najciekawsze eventy, na które warto się wybrać!

Podziel się:

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Instagram

  • Ekipa Regime zaprasza na Mikser Pokoleniowy- wydarzenie skierowane głównie do seniorów, które odbędzie się we Wrocławiu, 22 września🧓🏽👵🏽👴🏽👵🏽
„Promujemy międzypokoleniową wymianę doświadczeń kulturowych i pokazujemy, że wiek jest tylko abstrakcyjną liczbą, pomimo której wciąż mamy sobie wiele do powiedzenia.”
Zaplanowano m.in. międzypokoleniowy spacer miejski, warsztaty tańca, czy poetycki slam! Zapraszamy!
Zapisy ciągle trwają i są darmowe😊
  • ‼️‼️‼️ Dawid Podsiadło zagra w Warszawie trzeci koncert w ramach Małomiasteczkowej Trasy‼️‼️‼️
Koncert odbędzie się 17 grudnia na hali Torwar. Bilety dostępne na Going. 📲 Link w bio!
#dawidpodsiadlo #malomiasteczkowatrasa #gig #music #warsaw #warszawa #torwar #goingapp
  • trwa @cieszanowrockfestiwal! Już jutro na scenę wyjdą metalowi wyjadacze z Decapitated, a wcześniej zagra m.in. Krzysztof Zalewski! 🎸🎤🎸🎤🎸
•
•
•
#decapitated #band #metal #deathmetal #nuclearblast #cieszanowrockfestiwal #festival #summer #music #live #gig #going #goingapp
  • Co powiecie na weekend z Sinfonia Varsovia?🎼
Pawilon koncertowy na Grochowskiej będzie gościł wspaniałych artystów, gwarantujących piękne muzyczne doświadczenia! Temat przewodni piątkowego koncertu to tango- wystąpi m.in. Magdy Navarrete💃🏼. Sobota stanie pod znakiem saksofonu i utworów granych przez Morpheus Saxophone Quartet, a w niedziele- kwartet wiolonczelowy Polish Cello Quartet🎷🎼🎻Musicie tam być!
#sinfoniavarsovia #magdanavarrete #gig #music #warsaw #warszawa #goingapp
  • 🌿🎼🌿🎼🌿17 sierpnia rozpoczyna się piąta edycja festiwalu Sanatorium Dźwięku!🌿🎼🌿🎼🌿
To absolutnie wyjątkowe wydarzenie, na którym nie może zabraknąć miłośników współczesnej muzyki eksperymentalnej. Poza koncertami, przygotowano także wiele projektów artystycznych ze sztuką dźwięku w roli głównej. A to wszystko w otoczeniu dzikiej przyrody Sokołowska💚
Bilety na festiwal są dostępne na Going.!📲Link w bio
#sanatoriumdzwieku #sokolowsko #music #gig #goingapp

Follow Us!