Solidarity of Arts – festiwal, który łączy ludzi

Już 14 sierpnia rusza festiwal Solidarity Of Arts w Gdańsku. Ideą i tematem przewodnim tegorocznej edycji jest suwerenność. Festiwal wyróżnia się nie tylko nietypową scenerią wydarzeń, które odbywają się w industrialnych terenach dawnej stoczni, ale też niezwykle różnorodnym i zaskakującym programem artystycznym. Co czeka nas w tym roku?

Organizatorzy Solidarity of Arts podkreślają, że tak często używane obecnie słowo – suwerenność, nadal potrzebuje poprawnego wytłumaczenia. Miejsce w jakim odbywa się festiwal, czyli Gdańsk jest doskonałe do tego, by pochylić się nad tym tematem i przedstawić, jak to słowo interpretowane jest przez artystów. Suwerenność oznacza tolerancję, solidarność oraz akceptację świata i są to wartości, które przyświecają temu wydarzeniu. Celem festiwalu jest łączenie nie tylko różnych gatunków sztuki, ale także ludzi ze wszystkich zakątków świata. Dzięki temu program SofA jest wyjątkowo różnorodny i barwny, a co za tym idzie- ciekawy. Będzie to mieszanka wydarzeń teatralnych, filmowych, tanecznych i muzycznych.

Solidarity of Arts

 

W tym roku zobaczymy m.in. solowy spektakl teatru tańca irańskiego artysty Afshina Ghaffariana. Artysta broniąc swojej suwerenności tworzył sztukę w miejscach niedostępnych cenzurze- na przykład na pustyni, ryzykując tym samym własne życie. Uczestnicy festiwalu będą mogli wziąć udział także w warsztatach tanecznych prowadzonych przez Ghaffaraina. Oferta muzyczna tegorocznej edycji Solidarity of Arts również prezentuje się wyjątkowo barwnie. Doznania dźwiękowe rozpoczynają się od muzyki klasycznej i występu muzyków Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina, przez koncert amerykańskiego rappera BluRum13, występ doświadczonego i uznanego w środowisku Dustina O’Hallorana, aż po set DJ-a Stingraya.

Oprócz tego projekcje filmowe, warsztaty, spotkania z twórcami i wspólne niedzielne gotowanie. Brzmi ciekawie? Przekonajcie się sami. Nie może Was tam zabraknąć!

Cały program festiwalu możecie znaleźć TUTAJ

Podziel się:

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Instagram

  • Ekipa Regime zaprasza na Mikser Pokoleniowy- wydarzenie skierowane głównie do seniorów, które odbędzie się we Wrocławiu, 22 września🧓🏽👵🏽👴🏽👵🏽
„Promujemy międzypokoleniową wymianę doświadczeń kulturowych i pokazujemy, że wiek jest tylko abstrakcyjną liczbą, pomimo której wciąż mamy sobie wiele do powiedzenia.”
Zaplanowano m.in. międzypokoleniowy spacer miejski, warsztaty tańca, czy poetycki slam! Zapraszamy!
Zapisy ciągle trwają i są darmowe😊
  • ‼️‼️‼️ Dawid Podsiadło zagra w Warszawie trzeci koncert w ramach Małomiasteczkowej Trasy‼️‼️‼️
Koncert odbędzie się 17 grudnia na hali Torwar. Bilety dostępne na Going. 📲 Link w bio!
#dawidpodsiadlo #malomiasteczkowatrasa #gig #music #warsaw #warszawa #torwar #goingapp
  • trwa @cieszanowrockfestiwal! Już jutro na scenę wyjdą metalowi wyjadacze z Decapitated, a wcześniej zagra m.in. Krzysztof Zalewski! 🎸🎤🎸🎤🎸
•
•
•
#decapitated #band #metal #deathmetal #nuclearblast #cieszanowrockfestiwal #festival #summer #music #live #gig #going #goingapp
  • Co powiecie na weekend z Sinfonia Varsovia?🎼
Pawilon koncertowy na Grochowskiej będzie gościł wspaniałych artystów, gwarantujących piękne muzyczne doświadczenia! Temat przewodni piątkowego koncertu to tango- wystąpi m.in. Magdy Navarrete💃🏼. Sobota stanie pod znakiem saksofonu i utworów granych przez Morpheus Saxophone Quartet, a w niedziele- kwartet wiolonczelowy Polish Cello Quartet🎷🎼🎻Musicie tam być!
#sinfoniavarsovia #magdanavarrete #gig #music #warsaw #warszawa #goingapp
  • 🌿🎼🌿🎼🌿17 sierpnia rozpoczyna się piąta edycja festiwalu Sanatorium Dźwięku!🌿🎼🌿🎼🌿
To absolutnie wyjątkowe wydarzenie, na którym nie może zabraknąć miłośników współczesnej muzyki eksperymentalnej. Poza koncertami, przygotowano także wiele projektów artystycznych ze sztuką dźwięku w roli głównej. A to wszystko w otoczeniu dzikiej przyrody Sokołowska💚
Bilety na festiwal są dostępne na Going.!📲Link w bio
#sanatoriumdzwieku #sokolowsko #music #gig #goingapp

Follow Us!