Wystartowała Otwarta Ząbkowska – polecamy wydarzenia!

Tradycyjnie już, w okresie wakacyjnym wystartowała inicjatywy Otwarta Ząbkowska. Ten miejski festiwal to próba interdyscyplinarnego spojrzenia na sztukę, kreację i rozmowę. Przedstawiamy Wam najciekawsze zbliżające się wydarzenia, chodźcie na Pragę!

Pszczoły w mieście – pogadanka Mistrza Jerzego, 21 lipca

Bez dwóch zdań – pszczoły to niezwykle ważny temat. Rządzący zezwalają na używanie zabójczych pestycydów, a jak wszyscy wiemy, bez naszych owadzich przyjaciół ciężko wyobrazić sobie dobrze funkcjonujące środowisko. Myśleliście o własnym ulu w ogrodzie, na dachu budynku, a może nawet w mieszkaniu? O tym wszystkim opowie Wam mistrz pszczelarski Jerzy Kowalczyk. Warto!

Same Suki – koncert, 21 lipca

Zespół, w którym występują jedynie kobiety, które nie boją się sięgać do muzycznych źródeł. Grupa wykorzystuje w niekonwencjonalny sposób tradycyjne instrumenty akustyczne takie jak suka biłgorajska, fidel płocka, cajon, bendir, lira grecka, rebab turecki czy wiolonczela. Do tego dochodzi nietypowy wokal i otrzymujemy naprawdę osobliwe i intrygujące połączenie. Dajcie się zaskoczyć!

Otwarta Ząbkowska

mat. prasowe Otwarta Ząbkowska

XI Muzyczny Spacer po Pradze, 4 sierpnia

Spacery to nasza ulubiona forma poznawania nowych miejsc. Dlatego nie możemy się nacieszyć faktem, że pod koniec sierpnia odbędzie się spacer śladami najciekawszych praskich ulic. Doskonała szansa na podziwianie architektury, street artu, sklepików i innych atrakcji wschodniej strony Wisły. A to wszystko w akompaniamencie klezmerskiego zespołu. Idziecie z nami?

Świetlicki & Zgniłość – koncert, 11 sierpnia

Marcina Świetlickiego nikomu przedstawiać nie trzeba. Jeden z najważniejszych współczesnych polskich poetów i muzyków. Na Otwartej Ząbkowskiej wystąpi ze swoim nowym składem – Zgniłość. W maju ubiegłego roku ukazał się dwupłytowy audiobook Świetlickiego „Drobna zmiana”. Za jego oprawę muzyczną odpowiada właśnie zespół Zgniłość. Był to pierwszy na świecie audiobook zarejestrowany na żywo z udziałem improwizującego zespołu i publiczności. To może być najbardziej sugestywny koncert tego festiwalu!

Wielki Antykwariat Winyli i Książek, 19 sierpnia

W sierpniu ulicę Ząbkowską przejmie kilkunastu wystawców mających w swoich kolekcjach sporo dobroci. Szykujcie duże torby, bo w ofercie Wielkiego Antykwariatu pojawi się ogrom ciekawych książek, winyli oraz przeróżnych muzyczno-księgarskich ciekawostek. Dla nas brzmi jak raj!

 

Podziel się:

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Instagram

  • Ekipa Regime zaprasza na Mikser Pokoleniowy- wydarzenie skierowane głównie do seniorów, które odbędzie się we Wrocławiu, 22 września🧓🏽👵🏽👴🏽👵🏽
„Promujemy międzypokoleniową wymianę doświadczeń kulturowych i pokazujemy, że wiek jest tylko abstrakcyjną liczbą, pomimo której wciąż mamy sobie wiele do powiedzenia.”
Zaplanowano m.in. międzypokoleniowy spacer miejski, warsztaty tańca, czy poetycki slam! Zapraszamy!
Zapisy ciągle trwają i są darmowe😊
  • ‼️‼️‼️ Dawid Podsiadło zagra w Warszawie trzeci koncert w ramach Małomiasteczkowej Trasy‼️‼️‼️
Koncert odbędzie się 17 grudnia na hali Torwar. Bilety dostępne na Going. 📲 Link w bio!
#dawidpodsiadlo #malomiasteczkowatrasa #gig #music #warsaw #warszawa #torwar #goingapp
  • trwa @cieszanowrockfestiwal! Już jutro na scenę wyjdą metalowi wyjadacze z Decapitated, a wcześniej zagra m.in. Krzysztof Zalewski! 🎸🎤🎸🎤🎸
•
•
•
#decapitated #band #metal #deathmetal #nuclearblast #cieszanowrockfestiwal #festival #summer #music #live #gig #going #goingapp
  • Co powiecie na weekend z Sinfonia Varsovia?🎼
Pawilon koncertowy na Grochowskiej będzie gościł wspaniałych artystów, gwarantujących piękne muzyczne doświadczenia! Temat przewodni piątkowego koncertu to tango- wystąpi m.in. Magdy Navarrete💃🏼. Sobota stanie pod znakiem saksofonu i utworów granych przez Morpheus Saxophone Quartet, a w niedziele- kwartet wiolonczelowy Polish Cello Quartet🎷🎼🎻Musicie tam być!
#sinfoniavarsovia #magdanavarrete #gig #music #warsaw #warszawa #goingapp
  • 🌿🎼🌿🎼🌿17 sierpnia rozpoczyna się piąta edycja festiwalu Sanatorium Dźwięku!🌿🎼🌿🎼🌿
To absolutnie wyjątkowe wydarzenie, na którym nie może zabraknąć miłośników współczesnej muzyki eksperymentalnej. Poza koncertami, przygotowano także wiele projektów artystycznych ze sztuką dźwięku w roli głównej. A to wszystko w otoczeniu dzikiej przyrody Sokołowska💚
Bilety na festiwal są dostępne na Going.!📲Link w bio
#sanatoriumdzwieku #sokolowsko #music #gig #goingapp

Follow Us!