Byliśmy tam: Weekendówka #27

Lato w pełni, chociaż piękna pogoda tym razem nie dopisała, ale i tak bawiliśmy się przednio. Zamiast długich spacerów wybraliśmy wypad do klubu, muzeum i na zlot food trucków. Co poza tym robiliśmy w weekend? Sprawdźcie nasz tekst!

Klasycznie przedłużony weekend zaczęliśmy od czwartkowych koncertów plenerowych. Część z nas, pomimo średnio przyjaznej aury, wybrała się na Plac Zabaw, gdzie odbywał się koncert etiopskiego zespołu Qwanqwa i polskiego trio Niemoc. Bardzo przyjemne występy były kolejnym przystankiem cyklu Lado w Mieście. Równie dobrze bawiliśmy się na koncercie Jazz Bandu Masecki-Młynarski w Ladomku, który zgromadził niesamowitą publiczność.

weekend

fot. Paweł Starzec/Lado w Mieście

W ten weekend przejmowaliśmy fantastyczny Lublin. Sporo pyszności jedliśmy na Żarciu na Kółkach pod Centrum Spotkania Kultur. Bardzo wdzięczna lokalizacja, a sam budynek jest niezwykle pod kątem architektonicznym. W CSK można faktycznie poczuć się jak w miejscu Spotkania Kultur, chociażby ze względu na wystawy (min. sprzętów codziennego użytku rodem z PRL) czy obecność Browaru Zakładowego z piwami kraftowymi, a także… pasieki na dachu! Możemy śmiało powiedzieć, że to miejsce zmienia Lublin na lepsze – dzięki repertuarowi operowemu czy gościnnym spektaklom teatralnymi z całej Polski. Z opcji jedzeniowych mamy kilku swoich faworytów: szarpana wołowina z El Cartel, burger ze Street Szefa, Zapiekanki Tradycyjne, sandwiche z Philly’s Finest i oczywiście słodkości Donuts mini pączki oraz Kołacze u krętaczy. Po takich gastro szaleństwach przechodzimy na dietę lekkostrawną i przygotowujemy się do nadchodzącego Colours Of Ostrava.

Jak już jesteśmy przy kwestiach jedzeniowych to musimy wspomnieć o przepysznym środowym wieczorze w Restauracji Si. Zostaliśmy zaproszeni na degustację nowego menu, któremu towarzyszyła wizyta ambasadora Włoch. Bez dwóch zdań, było to znakomite doświadczenie – z chęcią wrócimy w okolice Placu Bankowego.

weekend

mat. prasowe Restauracja Si

Po dłuższej przerwie wróciliśmy do Muzeum POLIN, gdzie zwiedzaliśmy wystawę czasową poświęconą wydarzeniom z Marca 68′ roku. Świetna i ważna wystawa, zdecydowanie godna polecenia, tym bardziej, że wiele tematów jest wciąż aktualnych. Świadomość i wiedza to podstawa!

Byliśmy też w Łodzi na festiwalu Transatlantyk. Świetna selekcja filmowa – na 4 filmy, które do tej pory obejrzeliśmy, wszystkie oglądało się świetnie. Brazylijski ‚Azougue Nazaré’ o tarciach kulturowo-religijnych w Brazylii na tle karnawałowej samby, psychologiczny thriller na pograniczu horroru z Gruzji „Groźna Matka’, czy otwierający festiwal belgijski dramat ‚Nasze Zmagania’. Nowatorskie podejście do formuły festiwalu filmowego w brawurowym cyklu Kina Kulinarnego, czy też Kina Łóżkowego. Świetny pomysł na ściągnięcie publiczności do Łodzi, która swoim fabrycznym i kameralnym klimatem świetnie nadaje się na miasto festiwalowe. Festiwal trwa do piątku 20 lipca, więc wciąż możecie tam wpaść, polecamy!

Weekend zakończyliśmy w Elektrowni Powiśle, gdzie wspólnie z ekipą newonce.radio oglądaliśmy finał Mundialu w Rosji. Pogoda nie dopisała, natomiast widowisko i okoliczności przednie!

Kolejny weekend również zapowiada się ciekawie. Letnia pogoda ma wreszcie wrócić na dobre, także plenerowe atrakcje jak najbardziej rekomendowane. W Warszawie wpadniemy na Plac Defilad, gdzie odbędzie się Bal na Placu i w Pałacu z udziałem m.in. Gaby Kulki czy Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowej im. I. Krenza. Oprócz tego koncert Adama Repuchy w Powidokach, Move Move i KOD na Barce, a w ramach Brutażu release party nowej kasety od Zaumne. W niedzielny poranek W Brzask, czyli muzyczno-performatywny świt w Królikarni. Tak to widzimy!

cover fot. Paweł Starzec/Lado w Mieście

Podziel się:

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Instagram

  • Jeden z najszybciej rozwijających się kolektywów w naszym kraju- LTE BOYS GLOBAL rusza w Polskę!💎💓👌🏽
Młodych artystów usłyszymy już w pierwszy weekend listopada we Wrocławiu i Poznaniu!🔥✨ Bilety na koncerty możecie kupić w Going.!📲
•
•
•
#lteboysglobal #mlodyskiny #mlodyyerba #schafter #malyelvis #music #wroclaw #poznan #concert #gig #going #goingapp
  • Warszawska edycja FESTIWALU FILMOWEGO PIĘĆ SMAKÓW rozpocznie się 14 listopada!📽🎞
To już dwunasta odsłona wydarzenia, podczas którego prezentowane są najlepsze produkcje kina azjatyckiego - zarówno nowości, jak i archiwalne klasyki. My już nie możemy się doczekać!💥🙌🏽
•
•
•
#festiwalfilmowypięćsmaków #piecsmakow #asianmovies #festival #movie #film #warsaw #warszawa #going #goingapp
  • W październiku CENTRUM PRASKIE KONESER szykuje dla nas masę świetnych wydarzeń!✨Wśród nich spotkanie ze SKUBASEM, który już w tę sobotę opowie chociażby o roli artysty we współczesnym społeczeństwie. Wpadnijcie 20 października do @wuwu.bar na Placu Konesera, bo zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie👋🏽
•
•
•
#centrumpraskiekoneser #skubas #wuwubar #plackonesera #warsaw #warszawa #going #goingapp
  • 22 października w CENTRUM SZTUKI TAŃCA w WARSZAWIE czeka nas emocjonujące spotkanie z teatrem CHOREA!💃🏼❤️
Spektakl „Ciemność. To co jest ukryte” jest kolejnym etapem współpracy z osobami niewidomymi i słabowidzącymi. Muzyka na żywo, ważny temat i fantastyczne wykonanie. Warto sprawdzić!🙌🏽🎭
•
•
•
#centrumsztukitanca #warszawa #warsaw #domkulturykadr #going #goingapp
  • Piętnasta edycja ONE LOVE MUSIC FESTIVAL już 17 listopada we Wrocławiu!😍🎶
Festiwal muzycznych różnorodności odbędzie się w Hali Stulecia i zagrają na nim m.in.: DUB FX, HIGH CONTRAST, PROMOE oraz THE DUMPLINGS💚
•
•
•
#onelove #onelovemusicfestival #dubfx #highcontrast #thedumings #grubson #wroclaw #music #festival #going #goingapp

Follow Us!