Rusza Transatlantyk Festival – polecamy najciekawsze filmy!

Uwielbiamy dobre kino i z przyjemnością zapatrujemy się na nadchodzące festiwale filmowe. Obowiązkowym przystankiem jest łódzki Transatlantyk, dlatego wybraliśmy 5 naszym zdaniem najciekawszych kinowych punktów tego wydarzenia!

Sicario 2: Soldado, reż. Stefano Sollima

Pierwsza część thrillera o kartelach narkotykowych była jednym z najlepszych filmów 2016 roku. Sugestywna, niezwykle gęsta atmosfera, znakomite aktorstwo, powalajace zdjęcia i muzyka nieodżałowanego Jóhana Jóhanssona. Wielu miało wątpliwości do sequela, w którym na reżyserskim stołku zasiadł nie Denis Villeneuve, a Włoch Stefano Sollima. Brakuje też Emily Blunt, ale za to Benicio del Toro i Josh Brolin są na posterunku. Do tego zdjęcia polskiego operatora Dariusza Wolskiego. Powinno się udać, prawda?

Zbliżenie: Miloš Forman

Wybitny czeski reżyser, który odszedł dokładnie trzy miesiące temu, pozostawił po sobie wspaniałe filmowe dziedzictwo. Klasyki kina, jedne z najważniejszych obrazów w jego historii – Lot nad Kukułczym Gniazdem czy Amadeusz to dzieła wybitne i ponadczasowe. W ramach retrospekcji obejrzymy dwa powyższe filmy, a także przewrotną biografię potentata branży porno – Skandalista Larry Flint. Nic więcej dodawać nie trzeba!

McQueen, reż. Ian Bonhôte, Peter Ettedgui

Historia jednej z najważniejszych postaci w świecie współczesnej mody. Życiorys Alexandra McQueena to opowieść pełna wzlotów i upadków. Kontrowersyjne pomysły, szokujące projekty i tragiczna śmierć. Brytyjski dokument zebrał bardzo pochlebne recenzje krytyków i z pewnością jest jednym z ciekawszych filmów o trudnym środowisku mody. Trzeba zobaczyć!

Utoya. 22 lipca, reż. Erik Poppe

Film fabularny oparty na faktach i tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce 7 lat temu. Na norweskej wyspie Utoya doszło wtedy do ataku terrorystycznego, podczas którego Anders Breivik zastrzelił 69 osób i wiele ranił. W tym samym czasie, w Oslo doszło do detonacji bomb w ważnych instytucjach. Jeden z najczarniejszych dni w historii Norwegii sportretowany w ciekawy i pozbawiony nadmiernego patosu stylu. Warto.

Profil, reż. Timur Bekmambetov

Nowe dzieło znanego i kontrowersyjnego reżysera Bekmambetova to próba przyjrzenia się współczesnej kulturze internetu. Opisuje w nim historię niebezpiecznej gry pomiędzy brytyjską dziennikarką podającą się za zwolenniczkę ISIS i jej faktycznego członka, którego poznaje dzięki social mediom. Film rozgrywa się w całości na ekranie komputera i jest złożony z rozmów na Skype, internetowych riserczów i konwersacji. Brzmi ciekawie, prawda?

 

Podziel się:

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Follow Us!