Byliśmy tam: Weekendówka #23

Lato w pełni – piękna pogoda i dużo słońca dają nam dużo dobrej energii. Najwięcej czasu spędzamy na rowerach, spacerach i odpoczynku w parkach. Co poza tym robiliśmy w weekend? Sprawdźcie nasz tekst!

W pierwszy czerwcowy weekend wybraliśmy się delegacją na festiwal Castello. Odbywa się on na terenie XIX wiecznego zamku, 100 km od niemieckiej granicy. Na fanów muzyki tanecznej czekały 3 sceny z różnorodną muzyką puszczaną przez didżejów niemalże bez przerwy. Najszerszą publiczność zebrał sobotni występ rezydentów Jasnej 1 – Kovvalskiego i Pitti Schmitti, grających jako KOD. Świetnie zagrała dziewczyna otwierająca główna scenę w niedzielę – z breakbeatowym zacięciem londyńskiej sceny końca lat 90. Mimo błota i braku świateł ludzie bawili się przednio, a chłopcy zebrali konkretne propsy. Spanie w namiotach, koedukacyjny prysznic i stołówkowe posiłki spożywane przy wspólnych stołach nadały klimat całemu wydarzeniu. To pierwsza edycja, którą zorganizowała ekipa maczające palce w sierpniowym festiwalu Garbicz odbywającym się 20 km od Debrznicy i berlińskim klubie Kater Blau. Wszystkie organizacyjne niedoróbki wynagrodzili kolorowi, uśmiechnięci ludzie nieprzestający tańczyć od czwartku do poniedziałku.

Sezon festiwalowy zaczął się już na dobre. Wpadliśmy na Orange Warsaw Festival. Występy headlinerów, Sama Smitha i Florence były satysfakcjonujące. Zdecydowanym wygranym imprezy był jednak Tyler, the Creator, który był zachwycony atmosferą i rozkręcił niezłą zabawę. Co poza tym w Warszawie? Byliśmy na Barce, gdzie didżejkę przejęła ekipa związana z SideOne. Do tego koncert Sarah Neufeld i Resiny w Powidokach. Przedłużyliśmy weekend do poniedziałku, kończąc nadwiślańskie wojaże występem Chada VanGaalena na Placu Zabaw. Sporo sentymentów, wspomnień i miłych indie brzmień.

weekend

fot. materiały FB / OFF Piotrkowska

Sporo weekendowego czasu spędziliśmy w Łodzi. OFF Piotrkowska to genialna plenerowa miejscówka z jedzeniem. Luźno, miło i postindustrialnie. Przyznajemy, że ciężko o konkurencję dla tego miejsca w całej Polsce, jedynie krakowskie Dolne Młyny prezentują podobny poziom. Odrobina sportu i siatkarski mecz Polska – Chiny w Lidze Narodów zakończony spektakularnym zwycięstwem naszych 3:0. Sporo się w Łodzi nachodziliśmy, podziwialiśmy jej architekturę i zachwycaliśmy się różnorodnymi restauracjami. Jesteśmy pewni – to szczera miłość!

W ramach wycieczki do Łodzi odwiedziliśmy również Forest Escape, który po prostu wbił nas w ziemię! Genialny klimat, miejsce, w którym wszystko się zgadza: wykonanie rekwizytów, scenografia – nawet zapach oraz atmosfera lasu (robale!). Budowana dramaturgia jest bardzo spójna, konsekwentna i sensowna. Przedstawiona historia jest niesamowita i w opcji nocnej na pewno bliżej jej do horroru/thrillera, niż przygody. Wrażenia topowe, polecamy wszystkim fanom mroczniejszych klimatów.

Kolejny weekend zapowiada się bardzo obficie. Koncerty – Palmer Eldritch i Duy Gebord w ramach cyklu Trzy Szóstki, legenda afrobeatu Ebo Taylor w Pardonie czy TOPS i Better Person z okazji urodzin Distorted. Imprezowo? DJ Earl na Jasnej 1, Project Pablo na Smolnej, a na Barce ekipa MOSTu. W sobotę warto wpaść na otwarcie Winyl Marketu, czyli nowego sklepu z płytami, zlokalizowanego na Pięknej. Widzimy się!

cover photo: materiały FB OFF Piotrkowska

 

Podziel się:

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Instagram

  • Ekipa Regime zaprasza na Mikser Pokoleniowy- wydarzenie skierowane głównie do seniorów, które odbędzie się we Wrocławiu, 22 września🧓🏽👵🏽👴🏽👵🏽
„Promujemy międzypokoleniową wymianę doświadczeń kulturowych i pokazujemy, że wiek jest tylko abstrakcyjną liczbą, pomimo której wciąż mamy sobie wiele do powiedzenia.”
Zaplanowano m.in. międzypokoleniowy spacer miejski, warsztaty tańca, czy poetycki slam! Zapraszamy!
Zapisy ciągle trwają i są darmowe😊
  • ‼️‼️‼️ Dawid Podsiadło zagra w Warszawie trzeci koncert w ramach Małomiasteczkowej Trasy‼️‼️‼️
Koncert odbędzie się 17 grudnia na hali Torwar. Bilety dostępne na Going. 📲 Link w bio!
#dawidpodsiadlo #malomiasteczkowatrasa #gig #music #warsaw #warszawa #torwar #goingapp
  • trwa @cieszanowrockfestiwal! Już jutro na scenę wyjdą metalowi wyjadacze z Decapitated, a wcześniej zagra m.in. Krzysztof Zalewski! 🎸🎤🎸🎤🎸
•
•
•
#decapitated #band #metal #deathmetal #nuclearblast #cieszanowrockfestiwal #festival #summer #music #live #gig #going #goingapp
  • Co powiecie na weekend z Sinfonia Varsovia?🎼
Pawilon koncertowy na Grochowskiej będzie gościł wspaniałych artystów, gwarantujących piękne muzyczne doświadczenia! Temat przewodni piątkowego koncertu to tango- wystąpi m.in. Magdy Navarrete💃🏼. Sobota stanie pod znakiem saksofonu i utworów granych przez Morpheus Saxophone Quartet, a w niedziele- kwartet wiolonczelowy Polish Cello Quartet🎷🎼🎻Musicie tam być!
#sinfoniavarsovia #magdanavarrete #gig #music #warsaw #warszawa #goingapp
  • 🌿🎼🌿🎼🌿17 sierpnia rozpoczyna się piąta edycja festiwalu Sanatorium Dźwięku!🌿🎼🌿🎼🌿
To absolutnie wyjątkowe wydarzenie, na którym nie może zabraknąć miłośników współczesnej muzyki eksperymentalnej. Poza koncertami, przygotowano także wiele projektów artystycznych ze sztuką dźwięku w roli głównej. A to wszystko w otoczeniu dzikiej przyrody Sokołowska💚
Bilety na festiwal są dostępne na Going.!📲Link w bio
#sanatoriumdzwieku #sokolowsko #music #gig #goingapp

Follow Us!