Gary Numan na jedynym koncercie w Polsce

Gary Numan – legenda muzyki elektronicznej i industrialnej przyjedzie do Polski na jedyny koncert. Muzyk zagra 25 listopada w warszawskiej Progresji. Artysta odwiedzi Polskę w ramach trasy europejskiej Savage. 

Brytyjski wokalista, autor tekstów i producent muzyczny aktywny na scenie od 1977 roku. Brzmienia, w jakich obraca się Gary Numan to przede wszystkim industrialny rock, synth-pop oraz elektronika. Charakterystyczny dla Gary’ego jest jego oryginalny, androgeniczny wygląd. Artysta rozpoczął karierę w zespole Tubeway Army, z którym wydał 2 albumy, a w tym jeden z najbardziej znanych utworów „Are ‚friends” electric?”. Następnie w roku 1979 ukazał się jego pierwszy, solowy materiał pt. „The Pleasure Principle”. W kolejnych latach pojawiły się takie płyty jak „Telekon”, „Warriors”, „Strange Charm”, „Human” czy „Dead Son Rising”. Numan w przeciągu swojej działalności scenicznej zgromadził na swoim koncie aż 20 studyjnych albumów. Następnie w roku 1979 ukazał się jego pierwszy, solowy materiał pt. „The Pleasure Principle”. 

 
Brytyjski muzyk wystąpił podczas łódzkiego festiwalu Soundedit w październiku ubiegłego roku. Tym razem, Gary Numan pojawi się w Warszawie w ramach trasy koncertowej Savage, która promuje jego ostatni album pt. „Savage: Songs From A Broken World”. W roli supportu gościnnie wystąpi zespół NIGHTMARE AIR. Bilety będą dostępne za pośrednictwem naszej aplikacji już od najbliższego piątku, od godziny 10:00. Widzimy się w Progresji!

Podziel się:

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Follow Us!