Dobre, bo polskie: Rosalie., Rasmentalism, Bass Astral x Igo

Pierwszy miesiąc 2018 roku już za nami. Zdarza się, że styczniowe premiery z niewiadomego powodu giną w świadomości słuchaczy. Jak wiemy, obecny ‚attention span’ internetowej społeczności nie jest zbyt wysoki. Idąc jednak na przekór, prezentujemy poniżej trzy albumy, których przyjemnie nam się słuchało w domowym i biurowym zaciszu, ale również z chęcią potupalibyśmy do nich w klubie. Rap, elektronika i arenbi, czyli wszystko to, co lubimy najbardziej. Sprawdźcie mini-recki i szykujcie wygodne buty, bo trasy wszystkich poniższych artystów już niebawem w Waszym mieście!

Rasmentalism – Tango

Jeśli ktoś narzeka, że najnowszy krążek Rasmentalism to nie jest prawdziwy rap – można mu tylko współczuć. Przecież dopieszczone, przebojowe produkcje Menta i świetne flow (oraz spoko teksty!) Rasa sprawdzają się znakomicie. Nie jesteśmy specami od hip-hopu, ale Tango wchodzi nam znakomicie. Lekkość, letniość i melodyjność to największe atuty czwartego albumu Rasmentów. Ficzuringi? Po raz kolejny dobrze się wpasowują i mamy tu na myśl zarówno żeński akcent (Rosalie.), młodą krew (Otso) czy wyjadaczy pokroju Wojtka Sokoła i Oskara z PRO8L3Mu. Wszystko pięknie siedzi, buja i pozytywnie nastraja, kiedy za oknem wciąż panuje wspaniała polska zima. Idziemy w Tango!

Rosalie. – Flashback

Jedną z najbardziej urzekających cech Flashback jest wyczuwalne od pierwszego momentu, emocjonalne powiązanie z tradycją kobiecego soulowego wokalu. Przy takiej więzi, feeling przychodzi naturalnie, a Rosalie ewidentnie nie ma problemu z wykreowaniem idealnie zazębiających się z instrumentami wokalnych melodii. W dodatku, bez uciekania od języka polskiego, co w czasach dominacji angielskich tekstów na rodzimej scenie bardzo satysfakcjonuje. Szczególnie, kiedy finalny obraz układanki przybiera tak bogatą formę. Produkcja albumu? Cudo. Pełne groove’u i elektroniki, śmiało wymykającej się z podgatunkowych szufladek – czasem w stronę taneczności, czasem ballad, najczęściej tętniącego emocjami R&B. A po drodze smaczki, takie jak juke’owe wtrącenia w „The One”. Niezwykle przyjemna propozycja, która na nasze playlisty będzie powracała przez cały rok. 

Bass Astral x Igo – Orell

Orell to połączenie wyjątkowej emocjonalności, chwytliwych melodii i taneczności. Wszystko składa się na materiał, który ujmuje w całej swojej okazałości – bez względu na wiek i gatunkowe preferencje. Chcecie dowodu? Proszę bardzo – zabójcze tempo, w jakim wyprzedają się bilety na koncerty Bass Astral x Igo. Kuba Tracz i Igor Walaszek wspólnymi siłami wzruszają, rozkochują, zachęcają do tańca i sing-alongów, przez cały czas operując przekonującymi emocjami i dźwiękami zapadającymi w pamięć. Tak jak elektronika tutaj dominuje, tak po drodze do dominacji zbiera wszystko co najlepsze z pojęć groove’u i popu, zaszczepiając w Orell silny radiowy potencjał. I właśnie takiego albumu w radiu nam dzisiaj trzeba.

 

Spragnieni koncertowych wrażeń? Sprawdźcie pozostałe zimowo-przedwiosenne koncerty na Going.!

Podziel się:

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Instagram

  • Ekipa Regime zaprasza na Mikser Pokoleniowy- wydarzenie skierowane głównie do seniorów, które odbędzie się we Wrocławiu, 22 września🧓🏽👵🏽👴🏽👵🏽
„Promujemy międzypokoleniową wymianę doświadczeń kulturowych i pokazujemy, że wiek jest tylko abstrakcyjną liczbą, pomimo której wciąż mamy sobie wiele do powiedzenia.”
Zaplanowano m.in. międzypokoleniowy spacer miejski, warsztaty tańca, czy poetycki slam! Zapraszamy!
Zapisy ciągle trwają i są darmowe😊
  • ‼️‼️‼️ Dawid Podsiadło zagra w Warszawie trzeci koncert w ramach Małomiasteczkowej Trasy‼️‼️‼️
Koncert odbędzie się 17 grudnia na hali Torwar. Bilety dostępne na Going. 📲 Link w bio!
#dawidpodsiadlo #malomiasteczkowatrasa #gig #music #warsaw #warszawa #torwar #goingapp
  • trwa @cieszanowrockfestiwal! Już jutro na scenę wyjdą metalowi wyjadacze z Decapitated, a wcześniej zagra m.in. Krzysztof Zalewski! 🎸🎤🎸🎤🎸
•
•
•
#decapitated #band #metal #deathmetal #nuclearblast #cieszanowrockfestiwal #festival #summer #music #live #gig #going #goingapp
  • Co powiecie na weekend z Sinfonia Varsovia?🎼
Pawilon koncertowy na Grochowskiej będzie gościł wspaniałych artystów, gwarantujących piękne muzyczne doświadczenia! Temat przewodni piątkowego koncertu to tango- wystąpi m.in. Magdy Navarrete💃🏼. Sobota stanie pod znakiem saksofonu i utworów granych przez Morpheus Saxophone Quartet, a w niedziele- kwartet wiolonczelowy Polish Cello Quartet🎷🎼🎻Musicie tam być!
#sinfoniavarsovia #magdanavarrete #gig #music #warsaw #warszawa #goingapp
  • 🌿🎼🌿🎼🌿17 sierpnia rozpoczyna się piąta edycja festiwalu Sanatorium Dźwięku!🌿🎼🌿🎼🌿
To absolutnie wyjątkowe wydarzenie, na którym nie może zabraknąć miłośników współczesnej muzyki eksperymentalnej. Poza koncertami, przygotowano także wiele projektów artystycznych ze sztuką dźwięku w roli głównej. A to wszystko w otoczeniu dzikiej przyrody Sokołowska💚
Bilety na festiwal są dostępne na Going.!📲Link w bio
#sanatoriumdzwieku #sokolowsko #music #gig #goingapp

Follow Us!