Nanook of the North zapowiadają album

Stefana Wesołowskiego i Piotra Kalińskiego raczej nie trzeba przedstawiać fanom niezależnej polskiej sceny muzycznej. Premiera najnowszego albumu w ramach ich projektu Nanook of the North już na początku marca.

Trójmiejscy muzycy to wciąż poszukujący, nie osiadający na laurach i eksperymentujący z nowymi brzmieniami artyści. Obaj wydali w ubiegłym roku znakomicie przyjęte albumy, które znalazły się w wielu końcoworocznych podsumowaniach – Rite of the End Wesołowskiego często w nich zwyciężał, a Szum od Hatti Vatti znajdował się w ścisłym topie. Odmienne stylistyki, lecz niezmiennie wysoka jakość przeniesiona na kolejny muzyczny grunt.

Rok 2018 to dla nich moment odpoczynku od solowych projektów i próba spojrzenia na muzykę z zupełnie innej strony. Powołany do życia kilka lat temu Nanook of the North dopiero teraz wydaje się wchodzić na właściwe tory. Kontrakt z renomowaną i niezwykle szanowaną w środowisku wytwórnią Denovali (mają w swoim katalogu m.in. The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble, Fall of Efrafa czy Hidden Orchestra) i premiera krążka nagrywanego podczas pobytu na przepięknej i mroźnej Islandii. Muzyka posiadająca znamiona filmowego soundtracku, przepełnionego emocjami i elektronicznymi pejzażami.

Nanook of the North

fot. Tomek Hoax

Muzycy mają za sobą ciepło przyjęty występ w ramach Boiler Room w 2016 roku oraz całkiem niedawno, bo niewiele ponad tydzień temu, koncert na 8. Dniach Muzyki Nowej w Gdańsku. Ich koncerty to niezwykle emocjonalny trip, o czym – mamy nadzieję – będziemy się mogli przekonać przy okazji nadchodzącej trasy promującej album. Nanook of the North to projekt łączący subtelność oraz melancholię wiolonczeli i pianina, za które odpowiada Wesołowski oraz syntezatorowe krajobrazy Kalińskiego, zanurzone w ambientowo-noise’owym anturażu. Całość prezentuje się naprawdę solidnie, czego dowodem jest singiel Arfernat promujący krążek i dostrzeżony przez portal Resident Advisor.

Premiera nagrywanego na Islandii albumu Nanook of the North już 2 marca. Poniżej możecie zapoznać się z jedynym opublikowanym do tej pory utworem.

 

Podziel się:

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Instagram

  • Ekipa Regime zaprasza na Mikser Pokoleniowy- wydarzenie skierowane głównie do seniorów, które odbędzie się we Wrocławiu, 22 września🧓🏽👵🏽👴🏽👵🏽
„Promujemy międzypokoleniową wymianę doświadczeń kulturowych i pokazujemy, że wiek jest tylko abstrakcyjną liczbą, pomimo której wciąż mamy sobie wiele do powiedzenia.”
Zaplanowano m.in. międzypokoleniowy spacer miejski, warsztaty tańca, czy poetycki slam! Zapraszamy!
Zapisy ciągle trwają i są darmowe😊
  • ‼️‼️‼️ Dawid Podsiadło zagra w Warszawie trzeci koncert w ramach Małomiasteczkowej Trasy‼️‼️‼️
Koncert odbędzie się 17 grudnia na hali Torwar. Bilety dostępne na Going. 📲 Link w bio!
#dawidpodsiadlo #malomiasteczkowatrasa #gig #music #warsaw #warszawa #torwar #goingapp
  • trwa @cieszanowrockfestiwal! Już jutro na scenę wyjdą metalowi wyjadacze z Decapitated, a wcześniej zagra m.in. Krzysztof Zalewski! 🎸🎤🎸🎤🎸
•
•
•
#decapitated #band #metal #deathmetal #nuclearblast #cieszanowrockfestiwal #festival #summer #music #live #gig #going #goingapp
  • Co powiecie na weekend z Sinfonia Varsovia?🎼
Pawilon koncertowy na Grochowskiej będzie gościł wspaniałych artystów, gwarantujących piękne muzyczne doświadczenia! Temat przewodni piątkowego koncertu to tango- wystąpi m.in. Magdy Navarrete💃🏼. Sobota stanie pod znakiem saksofonu i utworów granych przez Morpheus Saxophone Quartet, a w niedziele- kwartet wiolonczelowy Polish Cello Quartet🎷🎼🎻Musicie tam być!
#sinfoniavarsovia #magdanavarrete #gig #music #warsaw #warszawa #goingapp
  • 🌿🎼🌿🎼🌿17 sierpnia rozpoczyna się piąta edycja festiwalu Sanatorium Dźwięku!🌿🎼🌿🎼🌿
To absolutnie wyjątkowe wydarzenie, na którym nie może zabraknąć miłośników współczesnej muzyki eksperymentalnej. Poza koncertami, przygotowano także wiele projektów artystycznych ze sztuką dźwięku w roli głównej. A to wszystko w otoczeniu dzikiej przyrody Sokołowska💚
Bilety na festiwal są dostępne na Going.!📲Link w bio
#sanatoriumdzwieku #sokolowsko #music #gig #goingapp

Follow Us!