Best of Going.: było tańczone, czyli najlepsze imprezy
Na pytanie o to, czy 2017 został wypełniony przez dobre imprezy, bez chwili namysłu odpowiadamy “TAK!”. A gdy już chwilę pomyślimy, to nie mamy żadnego problemu z wyróżnieniem naszych absolutnych highlightów. Na których tańcach nie opuszczaliśmy parkietu do samego końca?

Najlepsze imprezy według zespołu Going.:

Anka: DJ Haus (K55), DJ Boring (K55), Nina Kraviz b2b Mumdance (Szpitalna 1), Radio Tel Aviv (Smolna),

Maja: Efdemin x dype (Jasna 1), Polar Inetria (Hala Stulecia), Prins Thomas x DJ Fettburger (Jasna 1),

Emi: Wixapol (Up to Date), Omar S (Jasna 1)

Lech: DJ Seinfeld x Supreems (K55), Gatto Fritto (K55), Omar S (Jasna 1), Dunno x DJ Katapila (BarKa),

Paula: Legowelt (K55),

Magda: DJ Assault (Szpitalna 1), Orson Wells (Das Lokal), DJ Lag (Scena EB na MFF T-Mobile NH),

Filip: Rrose / Varg / Mareena (Jasna 1), Bryan Kasenic, Groovy Groovy i Modest Glesman (Jasna 1),

Justyna: Soichi Terada (Jasna 1),

Mateusz: DJ Lag,

Drugi Mateusz: Luca Lozano (Jasna 1).

Pierwszy pokłon leci w stronę house’owej fali mocno kojarzonej z Wielką Brytanią. O jej popularyzowanie zadbała niezawodna Koszykowa 55. Tam, w ramach osobnych imprez, swoją selekcją podzielili się reprezentanci nurtu lo-fi, DJ Boring i DJ Seinfeld (obaj stawiający na różnorodny elektroniczny mix) oraz tryskający pozytywną energią i pokładami disco DJ Haus. Do K55 zajrzeliśmy również przy okazji odwiedzin Legowelta – takim electro acidowym uciechom moglibyśmy oddawać się przynajmniej raz na miesiąc. Nie odmówimy też powtórki z acid house’owych przysmaków od Luca Lozano. Albo Orsona Wellsa, który na początku roku zatrząsnął bywalcami wrocławskiego Das Lokalu.

Acidu nie brakowało w trakcie urodzin krakowskiej Szpitalnej, tam jednym z gości był DJ Assault. Reprezentant Detroit bowiem wypełnił noc i acidem, i klasycznym brudnym ghetto techiem. A skoro jesteśmy przy Szpitalnej, to grzechem byłoby zapomnienie o genialnym niespodziankowym back2backu gwiazd Unsounda. Nina Kraviz i Mumdance stanęli za deckami w samo południe i nie stroniąc od DnB, sprezentowali dwugodzinną basową ucztę.

Jak bawiliśmy się na Jasnej 1? Przede wszystkim często. Poza tym tak samo dobrze wiosną, jak i na jesieni! Do dzisiaj wspominamy dwie imprezy spod szyldu World Wide Warsaw, na piedestał wyciągając absolutną legendę Detroit, Omara-S. Ilość sprawiającego w ruch groove’u przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Nogi poszły ruch również w trakcie wizyt Efdemina czy Prinsa Thomasa w połączeniu z DJ Fattburgerem – drudzy z panów zaserwował disco house, o jaki co weekend tańczymy. Radość i disco nie opuściły nas również w trakcie zabawy do live seta Soichiego Terady, w którym bez wątpienia jest coś wyjątkowego. Zachwycił nawet nieimprezową część naszej redakcji.

Taki sam efekt nastąpił w trakcie wizyty DJ Laga we Wrocławiu – okazuje się, że afrykański broken beat znany jako gqom do dzikiego tańca potrafi porwać dosłownie każdego. Niebanalne brzmienia w tym roku również na Smolnej – Radio Tel Aviv okazało się intrygującą izraelską interpretacją 4×4. Kolejnym wrocławskim highlightem musimy określić jedną z ostatnich imprez SLAPa – że świecą szukać tak pociągającego mrocznego techno, jak tego zrodzonego w trakcie live’a Polar Inertia. A jak się miało techno w klasycznym rozumieniu? Bardzo dobrze, co zostało udowodnione podczas imprez z postaciami takimi jak Rrose, Varg czy Bryan Kasenic.

Nasze wybory to tylko goingowa wizytówka tego, co dzieje się w polskim życiu klubowym. Pełne tanecznej euforii sety zdarzają się u nas przynajmniej raz na tydzień. Są owocem pracy nie tylko zagranicznych gości, ale również, a może przede wszystkim, lokalnych DJów i promotorów, których sylwetki staramy przybliżyć się w cyklu Nasi Ludzie. To dzięki nim w 2017 było tańczone, a 2018 tańczone będzie. Jeszcze więcej i jeszcze szybciej!

Podziel się:

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Instagram

  • KID SIMIUS powraca do Polski! Dwa koncerty hiszpańskiego muzyka już w tym tygodniu🤩 W piątek pojawi się w Poznaniu, a kolejnego wieczoru usłyszycie go na Smolnej w Warszawie👌🏽🎶
Bilety są jeszcze dostępne w Going.🤳🏽
•
•
•
#kidsimius #concert #electronic #music #poznan #warszawa #smolna #tama #going #goingapp
  • Jakiś czas temu wybraliśmy się na wystawę ZNAKI WOLNOŚCI w Zamku Królewskim👍🏽🎨Relacje z naszego wyjścia możecie już przeczytać na blogu Going.!
•
•
•
#znakiwolnosci #zamekkrolewski #warszawa #warsaw #exhibition #art #going #goingapp
  • XIU XIU wracają do Polski! Koncerty amerykańskiej formacji odbędą się 7 i 8 marca, w Warszawie i Krakowie🔥💣
Kilka dni temu ukazał się też ich nowy singiel - Scisssssssors, będący zapowiedzią nadchodzącej płyty zespołu!🎶 Jak Wasze wrażenia?
•
•
•
#xiuxiu #concert #hydrozagadka #klubre #krakow #warsaw #warszawa #music #going #goingapp
  • REGINA obchodzi drugie urodziny!🥂
Przyjęcie, premiera nowej karty koktajli i magia Sheliy Pepper już dzisiaj✨💕 Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko życzyć Wam dalszych sukcesów!
•
•
•
#regina #reginabar #birthday #happybirthday #bdayparty #warszawa #warsaw #goingapp
  • Już w ten weekend w Domu Braci Jabłkowskich czekają nas wyjątkowe targi! WZORY na gwiazdkę to ponad dwieście wystawców z meblami, ceramiką i grafikami najwyższej jakości🙌🏽 Jak zwykle w grudniu, będzie tam także specjalna strefa prezentowa! Warto sprawdzić!
•
•
•
#wzory #wzorynagwiazdke #targi #warszawa #warsaw #dombracijablkowskich #going #goingapp

Follow Us!