Nasi Ludzie: Bóg jest w Techno
Chcemy pokazać ludzi, którzy stoją za najciekawszymi wydarzeniami w różnych miastach. W nowym goingowym cyklu „nasi ludzie” będziemy prezentować kolektywy, mające spory wpływ na kulturalne życie miasta i które za swój cel obrały organizowanie znakomitych imprez. Przed Wami Bóg jest w Techno.

Jak opisalibyście kolektyw Bóg jest w Techno – w jakich okolicznościach powstał, jaka jest jego idea, cel i założenia?

Cykl imprez BJWT (a także Czyściec) powstał, bo Bóg tak chciał. W dalszej kolejności stanowił spełnienie oczekiwań fanów. Był kolejnym, naturalnym etapem rozwoju projektu zapoczątkowanego jako fanpage, wokół którego urosła w sposób organiczny społeczność dzieląca zamiłowanie do określonego rodzaju muzyki i poczucie humoru.

Naszym celem od początku istnienia była “edukacja” muzyczna publiczności poprzez wskazywanie kierunków, które w muzyce techno uważamy za ciekawe, a także promowanie artystów – w naszej ocenie – wartych uwagi.

Jednocześnie, stale kładziemy duży nacisk na poziom organizacji naszych eventów pod kątem dźwiękowym, wizualnym oraz w obszarze komunikacji. Stawiamy na współpracę z najlepszymi w branży – tak narodziła się choćby nasza długofalowa kooperacja z Visual Family Collective. Aktualnie organizujemy imprezy w ramach dwóch cykli różniących się nieco stylistyką, klimatem i oprawą wizualną. W nowym roku, jeśli Bóg da, startujemy z trzecim, nieco mroczniejszym i bardziej kameralnym cyklem imprez.

Idea, na której opieramy swoje działanie to karmienie głodnych i spragnionych dobrej muzyki poprzez podawanie wartościowych treści na tacy wykonanej z dystansu i poczucia humoru.

Czym się kierujecie dobierając artystów na wasze imprezy?

Oczywiście kierujemy się wskazówkami, które otrzymujemy prosto od Pana. W dużo mniejszym zaś stopniu podążamy za własnymi preferencjami i gustem, świeżością nazwisk, potencjałem artystów, ich umiejętnościami w produkcji bądź miksowaniu, przewidywanym odbiorem wśród naszej publiki.

bjwtechno

Z jakich bookingów do tej pory jesteście najbardziej dumni, jaka impreza najbardziej zapadła wam w pamięć i dlaczego?

Do tej pory jesteśmy najbardziej zadowoleni przede wszystkim z bookingów, które były debiutami na polskiej ziemi, tej ziemi. Choć tutaj nadchodzący sezon przyniesie zapewne zmiany.

Imprezy, które najbardziej zapadły nam w pamięć to oba Czyśćce na Jasnej (m.in. z uwagi na unikalny klimat i niezwykle wysokie stężenie świadomej publiki) oraz nabożeństwa z Boston 168, Regalem oraz Kangding Ray’em w Niebie.

Jaka jest przyszłość waszego cyklu/kolektywu (w perspektywie 5-10 lat), co planujecie zmienić, może ulepszyć?

Bóg jeden raczy wiedzieć. Póki co, bacznie obserwujemy scenę i zachodzące na niej zmiany. Ostatnio w Polsce bardzo dużo się dzieje i na razie niełatwo ocenić, w jakim kierunku zmierza polska scena. Jeżeli bańka o nazwie “techno” zostanie napompowana zbyt mocno, może w końcu pęknąć ku uciesze sił diabła. Do naszej działalności zawsze chcemy wnosić nową jakość i tego z pewnością będziemy się trzymać. Niewykluczone więc, że będziemy intensywnie pracować nad nową formułą nabożeństw, zachowując przy tym umiar i zdrowy rozsądek.

Podzielicie się jakąś anegdotą? Wymyślne oczekiwania i fanaberie artystów, zaskakujące zwroty akcji, przygody mrożące krew w żyłach etc.?

Najciekawsza historia przytrafiła nam się w czasie imprezy “BJWT: Ansome live” w sopockim Sfinksie. Najpierw samolot Ansome’a spóźnił się tak bardzo, że o mało nie zdążyliśmy zrobić soundchecku, który w przypadku jego live’a jest dość długotrwałym procesem. Później, już w czasie imprezy, przy próbie wyjścia z zakrystii (pot. backstage’u) złamał się nam klucz w zamku, przez co zatrzasnęliśmy się z Ansomem w maleńkim pomieszczeniu o zakratowanym okienku. Abyśmy mogli wyjść, w trakcie imprezy drzwi trzeba było rąbać siekierą. Wszystko to odbywało się ku uciesze wiwatującego tłumu, zgromadzonego w korytarzu.

Trzy hasła, które najlepiej was opisują, to:

BÓG, HUMOR, MUZYKA, chociaż można ująć je zgrabnie w jednym zdaniu: “Bogu niech będą dźwięki!” 😉

wpadajcie na Sylwestra BJWT na Jasnej 1

Facebook | Soundcloud

bjwtechno x going

Podziel się:

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Instagram

  • Ekipa Regime zaprasza na Mikser Pokoleniowy- wydarzenie skierowane głównie do seniorów, które odbędzie się we Wrocławiu, 22 września🧓🏽👵🏽👴🏽👵🏽
„Promujemy międzypokoleniową wymianę doświadczeń kulturowych i pokazujemy, że wiek jest tylko abstrakcyjną liczbą, pomimo której wciąż mamy sobie wiele do powiedzenia.”
Zaplanowano m.in. międzypokoleniowy spacer miejski, warsztaty tańca, czy poetycki slam! Zapraszamy!
Zapisy ciągle trwają i są darmowe😊
  • ‼️‼️‼️ Dawid Podsiadło zagra w Warszawie trzeci koncert w ramach Małomiasteczkowej Trasy‼️‼️‼️
Koncert odbędzie się 17 grudnia na hali Torwar. Bilety dostępne na Going. 📲 Link w bio!
#dawidpodsiadlo #malomiasteczkowatrasa #gig #music #warsaw #warszawa #torwar #goingapp
  • trwa @cieszanowrockfestiwal! Już jutro na scenę wyjdą metalowi wyjadacze z Decapitated, a wcześniej zagra m.in. Krzysztof Zalewski! 🎸🎤🎸🎤🎸
•
•
•
#decapitated #band #metal #deathmetal #nuclearblast #cieszanowrockfestiwal #festival #summer #music #live #gig #going #goingapp
  • Co powiecie na weekend z Sinfonia Varsovia?🎼
Pawilon koncertowy na Grochowskiej będzie gościł wspaniałych artystów, gwarantujących piękne muzyczne doświadczenia! Temat przewodni piątkowego koncertu to tango- wystąpi m.in. Magdy Navarrete💃🏼. Sobota stanie pod znakiem saksofonu i utworów granych przez Morpheus Saxophone Quartet, a w niedziele- kwartet wiolonczelowy Polish Cello Quartet🎷🎼🎻Musicie tam być!
#sinfoniavarsovia #magdanavarrete #gig #music #warsaw #warszawa #goingapp
  • 🌿🎼🌿🎼🌿17 sierpnia rozpoczyna się piąta edycja festiwalu Sanatorium Dźwięku!🌿🎼🌿🎼🌿
To absolutnie wyjątkowe wydarzenie, na którym nie może zabraknąć miłośników współczesnej muzyki eksperymentalnej. Poza koncertami, przygotowano także wiele projektów artystycznych ze sztuką dźwięku w roli głównej. A to wszystko w otoczeniu dzikiej przyrody Sokołowska💚
Bilety na festiwal są dostępne na Going.!📲Link w bio
#sanatoriumdzwieku #sokolowsko #music #gig #goingapp

Follow Us!