Nasi Ludzie: Bóg jest w Techno
Chcemy pokazać ludzi, którzy stoją za najciekawszymi wydarzeniami w różnych miastach. W nowym goingowym cyklu „nasi ludzie” będziemy prezentować kolektywy, mające spory wpływ na kulturalne życie miasta i które za swój cel obrały organizowanie znakomitych imprez. Przed Wami Bóg jest w Techno.

Jak opisalibyście kolektyw Bóg jest w Techno – w jakich okolicznościach powstał, jaka jest jego idea, cel i założenia?

Cykl imprez BJWT (a także Czyściec) powstał, bo Bóg tak chciał. W dalszej kolejności stanowił spełnienie oczekiwań fanów. Był kolejnym, naturalnym etapem rozwoju projektu zapoczątkowanego jako fanpage, wokół którego urosła w sposób organiczny społeczność dzieląca zamiłowanie do określonego rodzaju muzyki i poczucie humoru.

Naszym celem od początku istnienia była “edukacja” muzyczna publiczności poprzez wskazywanie kierunków, które w muzyce techno uważamy za ciekawe, a także promowanie artystów – w naszej ocenie – wartych uwagi.

Jednocześnie, stale kładziemy duży nacisk na poziom organizacji naszych eventów pod kątem dźwiękowym, wizualnym oraz w obszarze komunikacji. Stawiamy na współpracę z najlepszymi w branży – tak narodziła się choćby nasza długofalowa kooperacja z Visual Family Collective. Aktualnie organizujemy imprezy w ramach dwóch cykli różniących się nieco stylistyką, klimatem i oprawą wizualną. W nowym roku, jeśli Bóg da, startujemy z trzecim, nieco mroczniejszym i bardziej kameralnym cyklem imprez.

Idea, na której opieramy swoje działanie to karmienie głodnych i spragnionych dobrej muzyki poprzez podawanie wartościowych treści na tacy wykonanej z dystansu i poczucia humoru.

Czym się kierujecie dobierając artystów na wasze imprezy?

Oczywiście kierujemy się wskazówkami, które otrzymujemy prosto od Pana. W dużo mniejszym zaś stopniu podążamy za własnymi preferencjami i gustem, świeżością nazwisk, potencjałem artystów, ich umiejętnościami w produkcji bądź miksowaniu, przewidywanym odbiorem wśród naszej publiki.

bjwtechno

Z jakich bookingów do tej pory jesteście najbardziej dumni, jaka impreza najbardziej zapadła wam w pamięć i dlaczego?

Do tej pory jesteśmy najbardziej zadowoleni przede wszystkim z bookingów, które były debiutami na polskiej ziemi, tej ziemi. Choć tutaj nadchodzący sezon przyniesie zapewne zmiany.

Imprezy, które najbardziej zapadły nam w pamięć to oba Czyśćce na Jasnej (m.in. z uwagi na unikalny klimat i niezwykle wysokie stężenie świadomej publiki) oraz nabożeństwa z Boston 168, Regalem oraz Kangding Ray’em w Niebie.

Jaka jest przyszłość waszego cyklu/kolektywu (w perspektywie 5-10 lat), co planujecie zmienić, może ulepszyć?

Bóg jeden raczy wiedzieć. Póki co, bacznie obserwujemy scenę i zachodzące na niej zmiany. Ostatnio w Polsce bardzo dużo się dzieje i na razie niełatwo ocenić, w jakim kierunku zmierza polska scena. Jeżeli bańka o nazwie “techno” zostanie napompowana zbyt mocno, może w końcu pęknąć ku uciesze sił diabła. Do naszej działalności zawsze chcemy wnosić nową jakość i tego z pewnością będziemy się trzymać. Niewykluczone więc, że będziemy intensywnie pracować nad nową formułą nabożeństw, zachowując przy tym umiar i zdrowy rozsądek.

Podzielicie się jakąś anegdotą? Wymyślne oczekiwania i fanaberie artystów, zaskakujące zwroty akcji, przygody mrożące krew w żyłach etc.?

Najciekawsza historia przytrafiła nam się w czasie imprezy “BJWT: Ansome live” w sopockim Sfinksie. Najpierw samolot Ansome’a spóźnił się tak bardzo, że o mało nie zdążyliśmy zrobić soundchecku, który w przypadku jego live’a jest dość długotrwałym procesem. Później, już w czasie imprezy, przy próbie wyjścia z zakrystii (pot. backstage’u) złamał się nam klucz w zamku, przez co zatrzasnęliśmy się z Ansomem w maleńkim pomieszczeniu o zakratowanym okienku. Abyśmy mogli wyjść, w trakcie imprezy drzwi trzeba było rąbać siekierą. Wszystko to odbywało się ku uciesze wiwatującego tłumu, zgromadzonego w korytarzu.

Trzy hasła, które najlepiej was opisują, to:

BÓG, HUMOR, MUZYKA, chociaż można ująć je zgrabnie w jednym zdaniu: “Bogu niech będą dźwięki!” 😉

wpadajcie na Sylwestra BJWT na Jasnej 1

Facebook | Soundcloud

bjwtechno x going

Podziel się:

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Instagram

  • Jeden z najszybciej rozwijających się kolektywów w naszym kraju- LTE BOYS GLOBAL rusza w Polskę!💎💓👌🏽
Młodych artystów usłyszymy już w pierwszy weekend listopada we Wrocławiu i Poznaniu!🔥✨ Bilety na koncerty możecie kupić w Going.!📲
•
•
•
#lteboysglobal #mlodyskiny #mlodyyerba #schafter #malyelvis #music #wroclaw #poznan #concert #gig #going #goingapp
  • Warszawska edycja FESTIWALU FILMOWEGO PIĘĆ SMAKÓW rozpocznie się 14 listopada!📽🎞
To już dwunasta odsłona wydarzenia, podczas którego prezentowane są najlepsze produkcje kina azjatyckiego - zarówno nowości, jak i archiwalne klasyki. My już nie możemy się doczekać!💥🙌🏽
•
•
•
#festiwalfilmowypięćsmaków #piecsmakow #asianmovies #festival #movie #film #warsaw #warszawa #going #goingapp
  • W październiku CENTRUM PRASKIE KONESER szykuje dla nas masę świetnych wydarzeń!✨Wśród nich spotkanie ze SKUBASEM, który już w tę sobotę opowie chociażby o roli artysty we współczesnym społeczeństwie. Wpadnijcie 20 października do @wuwu.bar na Placu Konesera, bo zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie👋🏽
•
•
•
#centrumpraskiekoneser #skubas #wuwubar #plackonesera #warsaw #warszawa #going #goingapp
  • 22 października w CENTRUM SZTUKI TAŃCA w WARSZAWIE czeka nas emocjonujące spotkanie z teatrem CHOREA!💃🏼❤️
Spektakl „Ciemność. To co jest ukryte” jest kolejnym etapem współpracy z osobami niewidomymi i słabowidzącymi. Muzyka na żywo, ważny temat i fantastyczne wykonanie. Warto sprawdzić!🙌🏽🎭
•
•
•
#centrumsztukitanca #warszawa #warsaw #domkulturykadr #going #goingapp
  • Piętnasta edycja ONE LOVE MUSIC FESTIVAL już 17 listopada we Wrocławiu!😍🎶
Festiwal muzycznych różnorodności odbędzie się w Hali Stulecia i zagrają na nim m.in.: DUB FX, HIGH CONTRAST, PROMOE oraz THE DUMPLINGS💚
•
•
•
#onelove #onelovemusicfestival #dubfx #highcontrast #thedumings #grubson #wroclaw #music #festival #going #goingapp

Follow Us!