Best of Going.: najlepsze nowe miejsca

Śnieg pada z coraz większą częstotliwością, od świąt dzieli nas kilka dni, a z tyłu głowy przemykają myśli o końcoworocznych postanowieniach. No właśnie, a skoro końcówka roku, to i wypada miniony rok podsumować – a co podsumowujemy w Going.?

Przede wszystkim to, co w muzyce, jedzeniu i mieście się działo. Tak więc wspominanie, promowanie i wyróżnianie czas zacząć. Na start najlepsze miejsca, które w 2017 roku weszły w imprezowy obieg, czy to powracając, czy debiutując.

Poznań: TAMA

Pierwszym z powracających jest Tama, która na poznańskiej mapie pojawiła się po długiej chwili nieobecności. Tym razem uderzyła w lokalizację w samym centrum miasta. Nowe otwarcie, nowe pomysły i nowe siły, zebrane w serię mocnych klubowych i koncertowych uderzeń. Ostatnie miesiące obfitowały w dźwięki serwowane przez DJ Bone’a, Adana Twins czy DJ Rolando. Nadchodzące bookingi, w tym sylwestrowe Enter the Matrix, jedynie podkręcają tempo (i nasz apetyt na zabawę!). 


Wrocław: LVN

Miejscówka, którą wyróżniamy we Wrocławiu to z kolei przylądek tego, co lokalne, pomysłowe i zbudowane na czystej radości z grania. LVN działa od niecałych dwóch miesięcy, a swoje flow opiera na promowaniu DJskich nazwisk rodzimej sceny. Minimum kosztów, maksimum zabawy i świetny dowód na to, że gwarancją dobrej imprezy nie są duże nazwy, a autentyczna zajawka. Może 2018 przyniesie wydarzenia większego kalibru, ale w razie braku zmian wcale nie mamy zamiaru narzekać.

Śląsk: P23

Z Śląska Dolnego blisko do Górnego, a konkretniej do samej stolicy tegoż regionu – przesiąkniętych industrialnym klimatem Katowic. To tam na wcześniej znaną nam przestrzeń Fabryki Porcelany został narzucony nowy branding: P23. Do miejsca w krótkim okresie przybyło sporo śląskich odbiorców, zachwyconych bookingami takimi jak DJ Hell, I Hate Models czy Fort Romeau. Sukces w pełni zasłużony – to świetne klubowe uzupełnienie miasta kojarzonego głównie z mocnymi letnimi festiwalami.

Warszawa: Jasna 1 

Jasna pojawiła się z misją urozmaicenia stołecznego środowiska klubowego. Na swoich imprezach stara się proponować jak najszerszy wachlarz elektroniki. A skoro tak, to najlepiej z rozmachem, bo w dwóch wariantach równocześnie. Dla swoich bywalców przeważnie otwiera dwie sale i gwarantuje nagłośnienie godne czołowych europejskich klubów. Żeby nie było jednostajnie, oprócz tanecznych weekendów (do tej pory pamiętamy o całonocnych szaleństwach z Soichim Teradą, Clerikiem czy Matrixxmannem) Jasna organizuje koncerty – w mijającym roku czarowała chociażby nazwami takimi jak Shabazz Palaces, Stara Rzeka czy W.E.N.A.

Kraków: Serce

Nazwa nie zwodzi – schowany w urokliwych uliczkach krakowskiego Kazimierza klub zasługuje na miano miejsca „z sercem”. Selekcjonuje artystów polskiej sceny tak, żeby żaden koncert i żadna impreza nie były nudne. Od klasyki alternatywy pod postacią Kamp!, przez cudowną Bitaminę, po zaplanowany na styczeń showcase wrocławskiego regime. To przestrzeń, która próbuje wszystkiego po trochu i takie podejście zawsze będziemy wspierać. Szczególnie, że do tej pory niezmiennie trzyma poziom.

Lublin: Przestrzeń

Last but not least: Lublin, a konkretniej pochwała dla miejsca ukrywającego się pod słowem Przestrzeń. Nazwa pozostawiająca pole interpretacji równie szerokie, co zakres gatunkowy muzyki prezentowanej na tamtejszej scenie. Trochę dobrego techno, trochę polskiej alternatywy i w końcu sporo nazw, na koncerty których nastawiona jest polska publiczność. Mieszanka idealna i zawsze potrzebna.

Najbliższe okazje na odwiedzenie naszych faworytów? Sylwester! Znajdź imprezę dla siebie na Goingapp.pl!

Zdjęcie główne: Mikołaj Dziamski / FB Tama

Podziel się:

3 komentarze

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Instagram

  • Jeden z najszybciej rozwijających się kolektywów w naszym kraju- LTE BOYS GLOBAL rusza w Polskę!💎💓👌🏽
Młodych artystów usłyszymy już w pierwszy weekend listopada we Wrocławiu i Poznaniu!🔥✨ Bilety na koncerty możecie kupić w Going.!📲
•
•
•
#lteboysglobal #mlodyskiny #mlodyyerba #schafter #malyelvis #music #wroclaw #poznan #concert #gig #going #goingapp
  • Warszawska edycja FESTIWALU FILMOWEGO PIĘĆ SMAKÓW rozpocznie się 14 listopada!📽🎞
To już dwunasta odsłona wydarzenia, podczas którego prezentowane są najlepsze produkcje kina azjatyckiego - zarówno nowości, jak i archiwalne klasyki. My już nie możemy się doczekać!💥🙌🏽
•
•
•
#festiwalfilmowypięćsmaków #piecsmakow #asianmovies #festival #movie #film #warsaw #warszawa #going #goingapp
  • W październiku CENTRUM PRASKIE KONESER szykuje dla nas masę świetnych wydarzeń!✨Wśród nich spotkanie ze SKUBASEM, który już w tę sobotę opowie chociażby o roli artysty we współczesnym społeczeństwie. Wpadnijcie 20 października do @wuwu.bar na Placu Konesera, bo zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie👋🏽
•
•
•
#centrumpraskiekoneser #skubas #wuwubar #plackonesera #warsaw #warszawa #going #goingapp
  • 22 października w CENTRUM SZTUKI TAŃCA w WARSZAWIE czeka nas emocjonujące spotkanie z teatrem CHOREA!💃🏼❤️
Spektakl „Ciemność. To co jest ukryte” jest kolejnym etapem współpracy z osobami niewidomymi i słabowidzącymi. Muzyka na żywo, ważny temat i fantastyczne wykonanie. Warto sprawdzić!🙌🏽🎭
•
•
•
#centrumsztukitanca #warszawa #warsaw #domkulturykadr #going #goingapp
  • Piętnasta edycja ONE LOVE MUSIC FESTIVAL już 17 listopada we Wrocławiu!😍🎶
Festiwal muzycznych różnorodności odbędzie się w Hali Stulecia i zagrają na nim m.in.: DUB FX, HIGH CONTRAST, PROMOE oraz THE DUMPLINGS💚
•
•
•
#onelove #onelovemusicfestival #dubfx #highcontrast #thedumings #grubson #wroclaw #music #festival #going #goingapp

Follow Us!