TNM ogłasza gwiazdę zamknięcia festiwalu

Jak powszechnie wiadomo, jazz przeżywa obecnie bardzo płodny okres. Wykonawcy chętnie sięgają do klasyki, jednak zupełnie ją reinterpretując i odświeżając. W ubiegłym roku sporo szumu narobił debiutancki album Kamasiego Washingtona, który w wyborny sposób zamknął 12. edycję festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Rok później, do Katowic przyjedzie projekt sześciu znakomitych artystów, dla których jazz to coś więcej niż John Coltrane czy Duke Ellington. 

Gwiazdą koncertu zamknięcia edycji 2018 będzie amerykańska supergrupa R+R=NOW. Krótko mówiąc – jazz w najlepszej odsłonie. W jej skład wchodzą Robert Glasper, Taylor McFerrin, Christian Scott, Terrace Martin oraz Derrick Hodge i Justin Tyson.

Wystarczy tylko wspomnieć, jak piękny występ dał Robert Glasper podczas niedawnego koncertu w ramach World Wide Warsaw. Wizjoner, pasjonat i instrumentalny perfekcjonista, który nie boi się wplatać w jazz inspiracji z różnorodnych gatunków. Do tego trębacz Christian Scott, który w tym roku wydał nie jeden, a trzy (!) znakomite albumy, będące definicją współczesnego amerykańskiego jazzu. Taylora McFerrina przedstawiać nie trzeba. Chyba każdy zachwycał się jego debiutem Early Riser, w którym doskonale połączył jazz, elektronikę i soul. Nie możemy się już doczekać!

Koncert R+R=NOW odbędzie się 1 lipca 2018 w sali koncertowej NOSPR. Dwudniowe karnety na festiwal TNM znajdziecie na portalu i w aplikacji Going.

Podziel się:

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Instagram

Instagram has returned invalid data.

Follow Us!