The Hype – Hopsin, Quebonafide, Otsochodzi w Warszawie

THE HYPE to impreza Open Air organizowana na terenach przynależących do klubu Iskra Pole Mokotowskie w Warszawie, gdzie 10 lipca 2016 roku po raz pierwszy w Polsce wystąpi jeden z najciekawszych i bezkompromisowych raperów młodego pokolenia HOPSIN (USA)
Obok niego na scenie zobaczymy również QUEBONAFIDE (PL) i innych wybranych artystów, którzy wpisują się w koncept The Hype!

 

HOPSIN [KUP BILET]

Pochodzący z Los Angeles w Kalifornii HOPSIN to jeden z najciekawszych i bezkompromisowych raperów młodego pokolenia, autor popularnego cyklu teledysków „Ill Mind of Hopsin”, Freshmen XXL 2012 obok Machine Gun Kelly, którego rok temu mieliśmy przyjemność gościć w Warszawie.
Były reprezentant Ruthless Records i Funk Volume, obecnie działający pod szyldem Undercover Prodigy, ma na koncie cztery albumy studyjne: “Gazing At The Moonlight”, “Raw”, “Knock Madness”, “Pound Syndrome” oraz mixtape “Haywire” (2009) zrealizowany we współpracy z raperem SwizZz, który ze strony DatPiff został ściągnięty 50 tys. razy w pierwszym tygodniu od wydania.
Pierwszy singiel “Sag My Pants” z płyty “Raw”, ponad 39 milionów wyświetleń w serwisie YouTube, w którym raper wyśmiewa takie sławy jak: Lil Wayne, Drake, Soulja Boy, Lupe Fiasco, Rick Ross i Tomica Wright, obecną właścicielkę Ruthless Records, sprawił, że o Hopsinie zaczął mówić cały świat.
Piąta część cyklu „Ill Mind of Hopsin” wydana w 2012 roku, osiągnęła ponad milion wyświetleń w serwisie YouTube w trakcie pierwszych 24 godzin, obecnie liczba wyświetleń przekracza 59 mln.
Hopsin wystąpił na BET Cypher podczas 2012 BET Hip Hop Awards, obok SchoolBoy Q, Mac Miller i Mystikal.
W 2015 roku single „Sag My Pants” i „Ill Mind of Hopsin 5” otrzymały złoty certyfikat RIAA.
Najnowszy album Hopsina “Pound Syndrome” został wydany 24 lipca 2015 i zadebiutował na 17 miejscu Billboard 200 i sprzedał się w ilości 17,000 egzemplarzy w pierwszym tygodniu od wydania.
Hopsin wystąpi w Polsce po raz pierwszy!

 

QUEBONAFIDE [KUP BILET]

Quebonafide to charakterystyczny i niezwykle energetyczny raper. Działa na scenie muzycznej od 2008 roku. Dał się poznać szerszej publiczności w roku 2013, kiedy to ukazał się jego solowy projekt „Eklektyka”.
Szybki wzrost popularności rapera zapewnił mu udział w projekcie „Utopia” bydgoskiego producenta Pawbeatsa. Singiel z albumu pn. „Euforia”, z gościnnym udziałem Kasi Grzesiek, pojawiał się we wszystkich rozgłośniach radiowych i zdobywał szczyty list przebojów telewizyjnych stacji muzycznych. Podczas kilku lat aktywności scenicznej Quebonafide współpracował z takimi wykonawcami jak Rasmentalism, Dwa Sławy, Paluch czy Te-Tris.
Najnowszy, solowy projekt rapera, pn. „Ezoteryka”, który ukazał się w marcu 2015 roku, okrył się złotem jeszcze w preorderze. Quebonafide promuje to wydawnictwo podczas licznych koncertów w kraju i poza jego granicami. Jego występy przyciągają tłumy, a show, które tworzy razem ze swoim Hypemanem i DJ’em, należy do najlepszych i najbardziej energetycznych widowisk koncertowych na polskiej scenie rap.

 

OTSOCHODZI [KUP BILET]

Otsochodzi to jedna z największych nadziei polskiego hip-hopu i jednocześnie jego największa zagadka. Mimo młodego wieku (rocznik 1996) jego rap jest bardzo stonowany, opanowany co zdecydowanie zwiększa autentyczność. Otsochodzi omija banał szerokim łukiem jednocześnie trafnie puentując rzeczywistość, w której sie porusza. Inteligentne, przemyślane teksty łączy z bardzo przyjemnym wyluzowanym flow, co bez wątpienia wciąga słuchacza i zachęca do sprawdzenia nowych produkcji podpisanym jego nazwiskiem. Młody raper posiada w dorobku podziemny debiut zatytułowany “7” wydany w kwietniu 2015 roku. Również w tym roku został wybrany Młodym Wilkiem portalu Popkiller, co wiązało się ze wzmożoną aktywnością artystyczną. Janek zaczął grać supporty na dużych imprezach hip-hopowych oraz udzielać się gościnnie na mikrofonie na płytach innych artystów. Poza zwrotkami w ramach akcji Młode Wilki udzielił się także na albumach Soulpete, Mielzki/Patr00 czy KPSN. Otsochodzi pojawi się także na nadchodzącym albumie Rasmentalism “1985”. Docenienie przez rodzimą scenę przełożyło się na zainteresowanie Asfalt Records, gdzie Janek wyda swój pierwszy długogrający album pt. “Slam” 20 maja 2016 r.
fot. Anna Bystrowska

Źródło: the-hype.pl

Jak dojechać: