Muzyczne petardy

 

muzyczne-petardy-lata-goingapp-aplikacja-mobilna

 

Jak wiele się zmieniło w naszym kraju. Przez lata narzekaliśmy – nikt nas nie odwiedza, duże gwiazdy omijają nas szerokim łukiem, nie mamy festiwali na światowym poziomie. Możliwe, że gdyby twórcy Open’era poddali się po niezbyt udanej pierwszej edycji w Warszawie nadal musielibyśmy zazdrośnie patrzeć na wydarzenia choćby w Czechach. Na szczęście tak się nie stało i promotorzy z całego kraju wywalczyli, abyśmy nie wiedzieli na co wydać pieniądze przez nadchodzące pieniądze. Jeśli jeszcze nie wiecie gdzie warto jechać na koncertowe szaleństwo – mamy dla was listę idealną!


Ta-Ku LIVE [19:00 | Sobota, 9 lipca 2016 Cud nad Wisłą]

 

 

Flirtini i Cud Nad Wisłą zapraszają na cykl wyjątkowych letnich koncertów i imprez. Przed nami pierwszy w Polsce występ Ta-ku z live band’em.

 


Rodriguez [19:00 | Czwartek, 14 lipca 2016 Dom Muzyki i Tańca]

 

Rodriguez to legendarny gitarzysta-samouk i wokalista. Swoje pierwsze koncerty zagrał w latach 60. ubiegłego wieku w barach i klubach rodzinnego Detroit. To właśnie w tym mieście Rodriguez zarejestrował dwa studyjne albumy – „Cold Fact” (1969) i „Coming from Reality” (1971). Niestety wydawnictwa przeszły wówczas bez zasłużonego bez echa, a muzyk postanowił skoncentrować się na innych dziedzinach, kończąc filozofię na Wayne State University.

 


Avicii [18:00 | Piątek, 15 lipca 2016 Stadion Energa Gdańsk]

 

 

15 lipca na Stadionie Energa Gdańsk czeka nas niezwykłe widowisko. Wystąpi jedna z największych gwiazd muzyki klubowej ostatnich lat, DJ Avicii. Szwedzki artysta zaprezentuje się w ramach wydarzenia Music Power Explosion. A wszystko na gigantycznej scenie, w rytm wielkich przebojów z towarzyszeniem imponujących wizualizacji i gry świateł. Organizatorem wydarzenia będą: agencja Prestige MJM oraz Arena Gdańsk Operator.

 


Sting [18:00 | Wtorek, 2 sierpnia 2016 Opera Leśna / The Forest Opera]

 

 

STING powraca do Polski w wakacje przyszłego roku, by 2 sierpnia zagrać ekskluzywny koncert w Operze Leśnej w Sopocie – w jednym z najpiękniejszych i najbardziej magicznych obiektów koncertowych w Europie Centralnej. Kompozytor, piosenkarz, aktor, autor i działacz społeczny – Sting urodził się w Newcastle (Anglia). Po przeprowadzce artysty do Londynu Sting, Stewart Copeland i Andy Summers w 1977 roku utworzyli The Police. Zespół wydał pięć albumów studyjnych, zdobył sześć nagród Grammy i dwie Brit oraz został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame w 2003 roku.

 


Rihanna [16:00 | Piątek, 5 sierpnia 2016 PGE Narodowy]

 

Rihanna stała się ikoną nowoczesnej muzyki, rozrywki i mody. Jako znakomity performer, sprzedała 54 miliony albumów i 210 milionów utworów cyfrowych na całym świecie, co czyni ją najlepiej sprzedającym się artystą wszechczasów. Wydała 7 albumów w ciągu 7 lat, 13 singli wspięło się na pierwsze miejsce list przebojów; zdobyła też 8 nagród Grammy. Jest najbardziej oglądanym artystą na Vevo / YouTube. Rihanna jest również jednym z najpopularniejszych i największych artystów na Facebooku z ponad 81 milionami fanów. Ponadto, z powodzeniem wprowadziła sześć zapachów, dwie kolekcje z marką Armani, a także cztery kolekcje z marką River Island i jest obecnie rzecznikiem Glam MAC & Viva oraz nową twarzą “Secret Garden” Diora. Rihanna jest globalnym ambasadorem PUMY, a teraz także jako dyrektor kreatywny, przynosi marce wrażliwość stylizacji i innowacji.

 


Kings of Leon [18:00 | Czwartek, 8 września 2016 Tauron Arena Kraków]

 

 

Królewskie miasto Kraków dołącza do prestiżowego grona miejsc, na drodze koncertowej Kings of Leon, a radość polskich fanów z pewnością okaże się jeszcze większa, gdy dodamy, że krakowski koncert to dopiero drugi, po berlińskiej Lollapaloozie, ogłoszony występ zespołu w Europie w 2016 roku. Zgodnie z wypowiedziami samych muzyków podczas ostatniego koncertu sylwestrowego w ich rodzinnym Nashville, kończą prace nad materiałem na kolejny album, którego wydanie zaplanowane jest na koniec tego roku. Być może niektóre z nowych kompozycji usłyszymy na żywo już podczas ich wrześniowego koncertu.